Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

GKPS Gorlice pokonany na własnym boisku. LKS Bobowa z trzema punktami!

Autor: Łukasz Augustyn
Po ostatnich dwóch porażkach przyszedł czas na zwycięskie starcie w ramach grupy finałowej III Ligi mężczyzn w siatkówce. Tym razem wczoraj, w ostatni dzień lutego gospodarzami spotkania był GKPS Gorlice jednak to LKS Bobowa pokazał rywalom, kto rządzi w powiecie.

Wszyscy, którzy widzieli wczorajsze spotkanie GKPS-u z LKS-em mogą potwierdzić, że nie były to zwykłe debry lecz prawdziwe starcie i pokazanie, kto jest najlepszy w powiecie. Piękna wygrana 3:0 przedłuża walkę LKS Bobowa o awans do II ligi. Wczorajsze spotkanie już od pewnego czasu elektryzowało nie tylko siatkarzy  ale również kibiców. Mecz od pierwszych minut był pomyślny dla naszych siatkarzy. Dobrze rozgrywana piła, skuteczny blok oraz przyjęcie skutkowały sporym odskokiem punktowym w decydujących momentach gry.  Pomimo nie pełnego składu po stronie GKPS Gorlice momentami wydać było spore zagrożenie dla Bobowej. Po przegranym II secie morale gorliczan całkowicie spadły, przez co trzeci set to gra jednego aktora, w której zespół bobowian wypracował w pewnym momencie przewagę 14:5.

– Cieszy wygrana. Ważne jest to, że wygraliśmy, zwłaszcza po bardzo dobrej naszej grze.  Czasami wygrywa się ale można powiedzieć, że różna była gra. Dzisiejszy mecz był całkiem inny  niż spotkania w zeszłym tygodniu. Derby zmobilizowały wszystkich do walki, nas chyba bardziej niż przeciwnika, który przez dwa pierwsze sety godnie walczył. Decydowały dwie, trzy piłki o tym, że wynik mógłby iść w drugą stronę. Pokazaliśmy po raz kolejny, że te derby bardzo nas mobilizują, nawet bardziej niż do innych meczy. Najważniejszy będzie mecz z Kęczaninem, który rozegramy w Bobowej. Dalej jesteśmy w walce o drugie miejsce, ale w obecnej sytuacji trzeba będzie wygrać wszystkie spotkania do końca rundy. Drużyna jest zmotywowana do tego żeby wygrywać, w szczególności po dzisiejszym dobrym meczu. Trzeba było walczyć żeby cokolwiek ugrać, bez walki nic się nie dało zrobić. – skomentował Paweł Popardowski trener LKS Bobowa

Skład: Popardowski Jakub (10), Kuś Mateusz (2), Gryzło Przemysław (5), Gądkiewicz Damian (13), Medoń Piotr (6), Steinhoff  Bogumił (9), Tubek Maciej – libero, Iwański Jarosław (6), Zięba Wojciech, Wiatr Rafał, Smoszna Dawid, Kudławiec Marcin, trener Popardowski Paweł.

Krótki filmik ze spotkania można obejrzeć na naszym portalowym fanpage’u. 

Zespół\SET SET I SET II SET III OGÓŁEM
GKPS Gorlice 22 22 17 0
LKS Bobowa 25 25 25 3

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy