Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wyrusz w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej z Bobowej… Nie warto żyć normalnie!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Z inicjatywy Ks. Stryczka z Krakowa kilka lat temu powstała idea Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. W ciągu kilku lat rozrosło się to wydarzenie i takie Drogi Krzyżowe organizowane są w całej Polsce. Na "fanpejdżu" Młodzieży Dekanatu Bobowskiego możemy zapoznać się z propozycją dla nas, mieszkańców Bobowej oraz okolic.

Idzie się w nocy, ok 40 km, indywidualnie lub w małej grupce, w milczeniu od stacji do stacji, gdzie czyta się rozważanie, później każdy idąc ma czas na przemyślenia.

Trasa: Wszystkie kościoły w Dekanacie Bobowa (Bobowa, Jankowa, Lipnica Wielka, Jasienna, Korzenna, Wojnarowa, Wilczyska, Stróżna, Siedliska, Rektorat).
Długość trasy: 44 km.
Rozpoczęcie i zakończenie w Bobowej.
Termin: 20 marca 2015, godz. 18.00. Wcześniej obowiązkowe uczestnictwo we Mszy św. o godz. 17.00
Intencje: osobiste oraz modlitwa za Młodzież Dekanatu

– Tą propozycję adresuję  głównie do młodzieży ale nie tylko, również do mężczyzn którzy potrzebują uwierzyć, że stać ich na wielkie rzeczy. Kto jest zdecydowany musi się wcześniej u mnie zapisać ponieważ jest trochę spraw organizacyjnych – mówi ks. Tomasz Gołąbek z bobowskiej parafii.

Zapisy odbywają się pod numerem tel. 506-134-892 – ks. Tomasz
Strona na facebooku: www.facebook.com/dekanatbobowa

Ekstremalna Droga Krzyżowa to forma duchowości, która dla wielu staje się sposobem na życie. Prawdziwe Spotkanie z Nim pośrodku Zmagania sprawia, że nie chce się już żyć normalnie, tylko ekstremalnie, czyli w pełni. Faktem jest, że ani zdjęcia ani filmy nie oddadzą tego, co dzieje się  co roku w środku nocy na ścieżkach między Krakowem a Kalwarią ani na Drogach do innych sanktuariów w Polsce i na świecie, gdzie odbywa się EDK. Podstawowy, wewnętrzny wymiar Ekstremalnej Drogi Krzyżowej pozostaje nieuchwytny dla oka i obiektywu i pozostaje tajemnicą każdego podejmującego to wyzwanie.

źródło: własne / edk.org.pl
fot. edk.org.pl

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy