Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

ZSO Bobowa wicemistrzem województwa w piłce siatkowej

Autor: Jakub Oślizło
W piątek, 20 marca br. w hali przy Zespole Szkół nr 1 w Bobowej została zorganizowana wojewódzka licealiada w piłce siatkowej chłopców. Z racji tego, iż wcześniejszy etap zawodów wygrali uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bobowej dostali oni przywilej zaproszenia do naszego miasta najlepszych drużyn w województwie.

ZSO Bobowa zaprezentowała bardzo wysoki poziom siatkarskich zmagać wygrywając najpierw z Zespołem Szkół nr 1 w Bochni a później także z Zespołem Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Tarnowie. Bobowianie ulegli jednak 0:2 w setach drużynie ZS nr 1 Andrychów. Dzięki swojemu dorobkowi punktowemu zajęli oni II miejsce w województwie co już można uważać za bardzo duże osiągnięcie uczniów.

– W turniej pod nazwą “Wojewódzka licealiada szkół ponadgimnazjalnych chłopców” zagrało pięć zwycięskich drużyn swoich regionów. Były to następujące drużyny :  Zespół Szkół nr 1 w Andrychowie, ZSO Bobowa jako gospodarz tu rejonu nowosądecko-gorlickiego, Zespół Szkół Mechanicznych Tarnów, Zespół Szkół nr 1 Bochnia, 2 liceum w Krakowie i Zespół Szkół Ogólnokształcących w Lipnicy Wielkiej. Poziom był wysoki, większość chłopaków gra w lidze, trenuje w klubach. W siatkówkę grają oczywiście w swoich szkołach. Andrychów wygrał zasłużenie chociaż męczył się z Bobową. Wygrana 25:23 w pierwszym secie świadczy o wyrównanym poziomie. Wszystko odbyło się zgodnie z zasadami fair play. Sporo kibiców przyjechało za drużynami, w szczególności z Tarnowa, Krakowa, Andrychowa, pojawiła się także miejscowa młodzież, która mocno dopingowała zawodników z Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Trzeba powiedzieć, że była to bardzo fajna impreza dlatego tym bardziej cieszymy się że gościliśmy tak zacne drużyny w Bobowej. Organizatorem miał być Nowy Sącz ale udało się przekonać  prezesa, żeby finał był w Bobowej – powiedział Adam Urbanek dyrektor ZS nr.1 w Bobowej.

Kolejno drużyny zajęły miejsca:

I miejsce ZS nr.1 Andrychów
II miejsce ZSO Bobowa
III miejsce ZSEM Tarnów
IV miejsce ZS nr.1 Bochnia
V miejsce II LO Kraków
VI miejsce ZSO Lipnica Wielka

Skład ZSO Bobowa:

1.Zięba Wojciech [kpt.]
2. Bogusz Krystian
3. Gryzło Przemysław
4. Mucha Krzysztof
5. Gruszka Adrian
6. Ligęza Radosław
7. Janik Konrad
8. Gucwa Kamil
9. Mentel Andrzej
10. Kwarciński Krzysztof
11. Wiejaczka Dawid

trener: Jan Grygiel

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy