Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Policyjne podsumowanie Wielkanocy. Dwie kolizje i dwóch nietrzeźwych!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Komenda Powiatowa Policji w Gorlicach podsumowała zdarzenia w okresie świątecznym - od piątkowego popołudnia aż do poniedziałku włącznie. Patrząc na statystyki można śmiało stwierdzić, iż na tle innych powiatów Wielkanoc minęła nam spokojnie i bezpiecznie.

Świąteczne statystyki otworzyło zdarzenie w Zagórzanach. W piątek, 3 kwietnia 2015 roku o godz. 14.35 mieszkaniec Moszczenicy kierując samochodem Mercedes Benz nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył samochodu Skoda Octavia, którym kierował mieszkaniec Zagórzan. Obaj kierujący byli trzeźwi a sprawcę ukarano mandatem karnym kredytowanym w wysokości 250zł.

Do kolejnego zdarzenia doszło 4 kwietnia o godzinie 0.20 w Wysowej, gdzie kierujący samochodem Audii 80, mieszkaniec Wysowej, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w latarnię. Poddanie go badaniu na zawartość alkoholu wskazało w jego organizmie 0,71 promila. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy, po czynnościach został zwolniony. Za swój czyn odpowie przed sądem.

W Wielką Niedzielę, 5 kwietnia o godzinie 22.25 w miejscowości Stróżówka. Policjanci z KPP Gorlice zatrzymali mieszkańca Libuszy, który kierował rowerem znajdując się w stanie nietrzeźwości. Alkomat wskazał w jego organizmie 0,99 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawca ukarany został mandatem karnym w kwocie 200zł. Po wykonaniu czynności służbowych został zwolniony do domu.

Ostatnim odnotowanym zajściem była kolizja, 6 kwietnia br. o godzinie 12.20 w Łużnej. Mieszkanka tejże miejscowości kierując samochodem VW GOLF podczas cofania nie zachowała należytej ostrożności i najechała na zaparkowany samochód AUDI własności innej mieszkanki Łużnej. Kierujące były trzeźwe a sprawczyni została ukarana mandatem karnym 220 zł.

Ponadto w tzw. ‘Lany Poniedziałek” nie odnotowano ani jednego zgłoszenia dotyczącego „nieprawidłowej” lub „zbyt gorliwej” realizacji tradycji polewania wodą – komentuje asp. Grzegorz Szczepanek rzecznik KPP w Gorliach. „Psotna noc” także upłynęła spokojnie. Nie odnotowaliśmy żadnych poważnych zdarzeń kryminalnych. Kilkanaście zgłoszeń dotyczyło wyniesienia i wystawienia różnych przedmiotów na drogi. Były to m.in. wóz, brama lub po prostu kamienie. Dwa zgłoszenia dotyczyły uszkodzenia elewacji poprzez wymalowanie jakąś substancją.

źródło: KPP Gorlice
fot. Ilustracyjne

policja_kontrol_luzna

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy