Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Sprawdzian szóstoklasistów, jaki był?

Autor: Mateusz Książkiewicz
Dokładnie w prima aprilis (1 kwietnia br.) uczniowie klas szóstych w całym kraju zmierzyli swoje umiejętności oraz wiedzę na sprawdzianie kończącym etap ich edukacji - szkoły podstawowej. Po raz pierwszy egzamin odbył się w nowej zmienionej formule.

W poprzednich latach nie był on dzielony i miał charakter ponadprzedmiotowy. Sprawdzał umiejętności: czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Tegoroczny egzamin został podzielony na dwie części: pierwsza – polski i matematyka oraz druga – język obcy.

Punktualnie o 9.00, około 350 tysięcy uczniów w całej Polsce rozpoczęło rozwiązywanie arkusza. Centralna Komisja Egzaminacyjna przewidziała 80 minut na część pierwszą oraz 45 minut na drugą. Jak zgodnie stwierdzili szóstoklasiści zadania były łatwiejsze niż na sprawdzianie próbnym. Dobry humor nie opuszczał piszących ani przed ani po egzaminie.

Wyniki testu poznamy końcem maja, a 26 czerwca już jako absolwenci klas VI otrzymają zaświadczenia, na których zostaną zapisane ich wyniki.

fot. Mateusz Książkiewicz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy