Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nieudana walka siatkarzy o II ligę

Autor: Łukasz Augustyn

Weekend 24-26 kwietnia minął naszym bobowskim siatkarzom z LKS Bobowa pod znakiem walki o awans do II ligi mężczyzn w piłce siatkowej. Trwający przez trzy dni turniej w Lublinie miał wyłonić najlepszą drużynę, która wywalczy sobie możliwość awansu i gry w II lidze.

Warto podkreślić, że sam udział naszego zespołu w tym wydarzeniu miał wymiar historyczny. Był także zaszczytem i podkreśleniem dotychczasowych działań trenera oraz zawodników całej historii klubu. Bowiem nigdy wcześniej LKS Bobowa nie walczyła o taki awans

Pomimo dobrego przygotowania i chęci nie udało się niestety wygrać żadnego meczu. Trzeba przyznać, że walka była to nie łatwa. W grupie, w jakiej się znaleźliśmy były zespoły posiadające w swoich składach zawodników z parkietów pierwszej jak i drugiej ligi. Przegrana w takich okolicznościach da na pewno sporo doświadczeń naszej drużynie. W lubelskim turnieju oprócz LKS Bobowa zagrał: LKPS Lublin, AKS V LO Rzeszów oraz KS SMS Neobus Rafmar Niebylec.

Pierwszy mecz rozegrany został w piątkowe popołudnie 24 kwietnia. Bobowianie musieli zmierzyć się z gospodarzem LKPS Lublin a ostatecznie przegrywając 0:3. Drugie spotkanie odbyło się 25 kwietnia, przeciwnikiem byli rzeszowianie z AKS V LO Rzeszów. Ostania potyczka dająca ostatni promyk nadziei na honorowy punkt miała miejsce w niedzielę, po przeciwnej stronie parkietu stanęli zawodnicy KS SMS NEOBUS- RAFMAR Niebylec. I tym razem wynik setów był identyczny jak poprzednie spotkania. Tym samym Bobowej nie udało się zdobyć żadnego punktu ani nawet setu w turnieju. Trzeba jednak podkreślić, że LKS Bobowa gra w stałym składzie wśród których nie ma wypożyczonych z wyższych lig zawodników a taka sytuacja ma miejsce pozostałych zespołach. W ich szeregach są mistrzowie i wicemistrzowie z innych siatkarskich drużyn.

– Zaliczyliśmy pierwszy w historii turniej półfinałowy o wejście do drugiej ligi – skomentował Paweł Popardowski trener LKS Bobowa. Dzięki dobrej grze awansowaliśmy do turnieju, który odbył się w Lublinie. Poziom sportowy był naprawdę wysoki. Nasz zespół dzielnie walczył ale ze wszystkimi przeciwnikami niestety przegrał. Zdobyliśmy tam doświadczenie. Okazało się, że zespoły te są na dzień dzisiejszy lepsze przede wszystkim pod względem organizacji w klubie. Ruchami fizycznymi nie odstawaliśmy z poziomem sportowym było troszkę gorzej. Kiedy te wszystkie warunki zostały złączone zaważyły o tym, że nie mogliśmy powalczyć z tymi zespołami. Chociaż myślę, że zaprezentowaliśmy się nie najgorzej. Byliśmy jedynym zespołem, który opierał swój cały skład na swoich wychowankach co jest powodem do zadowolenia. Będziemy walczyli. W przyszłych sezonach będziemy budować pewnie drużynę od nowa, od młodzieży. Należy zająć się szkoleniem młodzieży na szeroką skalę już teraz, aby znowu za kilka lat móc walczyć na takim poziomie. Jeśli uda się jeszcze z tej drużyny utrzymać większość zawodników to wtedy również jest szansa na powtórkę.

Musimy się cieszyć, że sam udział i zdobycie możliwości udziału w takim turnieju jest ogromnym sukcesem jak na nasze warunki, naszą miejscowość, bo to też trzeba wziąć pod uwagę, że tam walczyliśmy z dużymi miastami. Zawodnicy robili co mogli i walczyliśmy na ile nas było stać – kończ trener.

Trenerowi jak i zawodnikom serdecznie gratulujemy.

Nasz zespół na turnieju reprezentowali:

Spotkanie I 24.04.2015 KLPS Lublin – LKS Bobowa

Iwański Jarosław ( 7 ), Kuś Mateusz ( 3 ), Gryzło Przemysław ( 3 ), Mędoń Piotr ( 15 ), Kosiek Kamil ( 3 ), Steinhoff Bogumił ( 1 ), Tubek Maciej – libero , Kubisz Karol , Tubek Michał ( 2 ), Kudławiec Marcin, Gądkiewicz Damian , trener Popardowski Paweł .

Spotkanie II  25.04.2015, AKS V LO Rzeszów – LKS Bobowa

Popardowski Jakub ( 2 ), Kuś Mateusz ( 3 ), Gryzło Przemysław ( 5 ), Gądkiewicz Damian ( 6 ), Medoń Piotr ( 8 ), Steinhoff Bogumił ( 4 ), Tubek Maciej – libero, Tubek Michał ( 2 ), Kudławiec Marcin ( 3 ), Kosiek Kamil, Iwański Jarosław , Kubisz Karol, trener Popardowski Paweł.

Spotkanie III 25.04.2015, KS  SMS Neobus Niebylec – LKS Bobowa

Popardowski Jakub ( 6 ), Kuś Mateusz ( 1 ) , Gryzło Przemysław ( 5 ), Gądkiewicz Damian ( 5 ), Medoń Piotr ( 7 ), Steinhoff Bogumił ( 7 ), Tubek Maciej – libero, Iwański Jarosław ( 1 ), Tubek Michał ( 2 ) Kosiek Kamil, Kudławiec Marcin, Kubisz Karol , trener Popardowski Paweł.

fot. LKS Bobowa

Dzień I

Dzień II

Dzień III

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy