Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Policja podsumowuje majowy długi weekend

Autor: Jakub Oślizło
Nad bezpieczeństwem na drogach powiatu gorlickiego w czasie długiego weekendu jak zawsze czuwała Policja. Dzięki obecności funkcjonariuszy okres od wieczoru 30 kwietnia aż do nocy 3 maja był bardzo spokojny - odnotowano tylko dwie kolizję oraz zatrzymano nietrzeźwego rowerzystę.

– Pierwsze zdarzenie miało miejsce 2 maja o godzinie 13 w Śnietnicy – mówi asp. Grzegorz Szczepnek oficer prasowy gorlickiej Komendy Powiatowej. – Jak ustalono mieszkaniec Stawiszy kierujący samochodem Nissan, nie dostosował prędkości do warunków drogowych i zjechał do rowu przewracając samochód na dach. Szczęśliwie w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. W chwili zdarzenia kierowca był trzeźwy. Ukarany została mandatem karnym w kwocie 300 złotych. Na jego konto wpłynie także 6 punktów karnych.

– Drugie zdarzenie miało miejsce następnego dnia o godzinie 16.00 na ul. Kościuszki w Gorlicach – kontynuuje rzecznik. Ustalenia policjantów na miejscu zdarzenia wskazują, że mieszkaniec Jasła kierujący motocyklem HONDA nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na poprzedzający go inny motocykl HONDA. Wskutek uderzenia motocykl ten zderzył się z jadącym w tym samym kierunku motocyklem BMW, a następnie zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka samochodem osobowym marki PEUGEOT Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca ukarany został mandatem karnym w kwocie 400 zł.

Wśród odnotowanych zdarzeń wymieniane jest także zatrzymanie nietrzeźwego rowerzysty w miejscowości Łużna. Do ujawnienia doszło w sobotni wieczór. Mieszkaniec tej miejscowości miał w organizmie 0,73 promila alkoholu. Na mężczyznę nałożono mandat karny w kwocie 500 złotych. Po czynnościach został zwolniony.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy