Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

LKS Bobowa trenuje z mistrzami (TV)

01.06.2015 Autor: Mateusz Książkiewicz
Ostatniej środy (27 maja br.) uczniowie ZS nr 1 w Bobowej oraz uczestnicy projektu "Siatkówka - moja gra w aktywne życie" mieli okazję do niecodziennego treningu z zawodnikami ZAKSY Kędzierzyn Koźle oraz drugim trenerem tegoż zespołu.

Trening z mistrzami przeprowadzono dla dwóch grup: młodszej oraz starszej. W ćwiczeniach wzięło łącznie udział około 120 uczniów. Młodzi adepci sztuki siatkarskiej z dużym zaangażowaniem wykonywali polecenia siatkarzy oraz trenera.  Zawodnicy Plus Ligi rozegrali także z uczestnikami treningu, krótkie mecze. Na koniec spotkania zorganizowano konferencję, wykonano pamiątkowe zdjęcia a sami uczniowie mogli uzyskać autografy.

O tym skąd zawodnicy tak prestiżowej drużyny jaką jest ZAKSA Kędzierzyn Koźle znaleźli się w Bobowej opowiada Paweł Popardowski, prezes klubu: – Siatkarze zjawili się dzięki Grupie Azoty, która była partnerem głównym projektu „Siatkówka – moja gra w aktywne życie”. To właśnie dzięki inicjatywie partnera głównego przyjechali do nas zawodnicy oraz sztab szkoleniowy ZAKSA – Kędzierzyn Koźle. Naszą halę odwiedzili: Michał Chadała – drugi trener ZAKSA-Kędzierzyn Koźle, Krzysztof Rejno – środkowy zespołu + ligowego oraz Korneliusz Banach libero zespołu. Niestety nie dojechał Grzegorz Bociek ponieważ przeszkodziły mu sprawy rodzinne ale dzięki połączeniu internetowemu mogliśmy z nim porozmawiać podczas urządzonej po treningu konferencji. Grzegorz ma nadzieję, że w przyszłości pojawi się  jeszcze Bobowej. Bardzo ciepło wspominał również kontakt jaki mieliśmy, ponieważ kiedyś zawodnicy LKS Bobowa grali przeciwko drużynie w której on występował na ćwierćfinale Mistrzostw Polski Juniorów w Białymstoku. Bardzo cieszymy się z przyjazdu takich gości a skorzystać na tym mogły dzieci i młodzież. Podczas konferencji można było zadawać pytania siatkarzom przez co była to także bardzo dobra lekcja wychowawcza. Uczestnicy spotkania z zawodnikami oraz trenerem ZAKSA Kędzierzyn Koźle mogli dowiedzieć się jak tak naprawdę wygląda życie sportowca zawodowego i jakimi wartościami w życiu się kierują, czy w swojej pracy. Przedstawiciele klubu przywieźli ze sobą  drobne upominki, rozdali dzieciom kalendarze oraz opaski. Mam nadzieję że to nie ostatnia tego typu inicjatywa. W przyszłości będziemy zapraszali także innych znanych sportowców, którzy wiedzą już gdzie znajduje się Bobowa. Myślę, że będą chętnie przyjeżdżać.

Dla nas nie jest problemem żeby gdziekolwiek dojechać – dodaje Michał Chadała, drugi trener ZAKSA Kędzierzyn Koźle. – Od zawsze byliśmy otwarci na tego typu treningi, spotkania. Robimy to bardzo często, jeśli tylko nie ma sezonu jesteśmy zawsze otwarci na takie sprawy. Jest nam miło, że z tak daleka zostaliśmy zauważeni i zaproszeni. Byliśmy bardzo zbudowani postawą tutejszej grupy dzieci i młodzieży. Widać, że jest tutaj robiona dobra robota jeżeli chodzi o siatkówkę. Czy z tej młodzieży będą siatkarze? Myślę, że tak bo nigdy nie wiadomo kto i skąd wypłynie na szerokie wody. Jest to bardzo długa droga, bardzo wyczerpująca.

Ćwiczeniom z widowni hali sportowej przyglądali się z ciekawością mieszkańcy oraz młodzież z Bobowej i okolic.

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)