Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

LKS Bobowa trenuje z mistrzami (TV)

01.06.2015 Autor: Mateusz Książkiewicz
Ostatniej środy (27 maja br.) uczniowie ZS nr 1 w Bobowej oraz uczestnicy projektu "Siatkówka - moja gra w aktywne życie" mieli okazję do niecodziennego treningu z zawodnikami ZAKSY Kędzierzyn Koźle oraz drugim trenerem tegoż zespołu.

Trening z mistrzami przeprowadzono dla dwóch grup: młodszej oraz starszej. W ćwiczeniach wzięło łącznie udział około 120 uczniów. Młodzi adepci sztuki siatkarskiej z dużym zaangażowaniem wykonywali polecenia siatkarzy oraz trenera.  Zawodnicy Plus Ligi rozegrali także z uczestnikami treningu, krótkie mecze. Na koniec spotkania zorganizowano konferencję, wykonano pamiątkowe zdjęcia a sami uczniowie mogli uzyskać autografy.

O tym skąd zawodnicy tak prestiżowej drużyny jaką jest ZAKSA Kędzierzyn Koźle znaleźli się w Bobowej opowiada Paweł Popardowski, prezes klubu: – Siatkarze zjawili się dzięki Grupie Azoty, która była partnerem głównym projektu „Siatkówka – moja gra w aktywne życie”. To właśnie dzięki inicjatywie partnera głównego przyjechali do nas zawodnicy oraz sztab szkoleniowy ZAKSA – Kędzierzyn Koźle. Naszą halę odwiedzili: Michał Chadała – drugi trener ZAKSA-Kędzierzyn Koźle, Krzysztof Rejno – środkowy zespołu + ligowego oraz Korneliusz Banach libero zespołu. Niestety nie dojechał Grzegorz Bociek ponieważ przeszkodziły mu sprawy rodzinne ale dzięki połączeniu internetowemu mogliśmy z nim porozmawiać podczas urządzonej po treningu konferencji. Grzegorz ma nadzieję, że w przyszłości pojawi się  jeszcze Bobowej. Bardzo ciepło wspominał również kontakt jaki mieliśmy, ponieważ kiedyś zawodnicy LKS Bobowa grali przeciwko drużynie w której on występował na ćwierćfinale Mistrzostw Polski Juniorów w Białymstoku. Bardzo cieszymy się z przyjazdu takich gości a skorzystać na tym mogły dzieci i młodzież. Podczas konferencji można było zadawać pytania siatkarzom przez co była to także bardzo dobra lekcja wychowawcza. Uczestnicy spotkania z zawodnikami oraz trenerem ZAKSA Kędzierzyn Koźle mogli dowiedzieć się jak tak naprawdę wygląda życie sportowca zawodowego i jakimi wartościami w życiu się kierują, czy w swojej pracy. Przedstawiciele klubu przywieźli ze sobą  drobne upominki, rozdali dzieciom kalendarze oraz opaski. Mam nadzieję że to nie ostatnia tego typu inicjatywa. W przyszłości będziemy zapraszali także innych znanych sportowców, którzy wiedzą już gdzie znajduje się Bobowa. Myślę, że będą chętnie przyjeżdżać.

Dla nas nie jest problemem żeby gdziekolwiek dojechać – dodaje Michał Chadała, drugi trener ZAKSA Kędzierzyn Koźle. – Od zawsze byliśmy otwarci na tego typu treningi, spotkania. Robimy to bardzo często, jeśli tylko nie ma sezonu jesteśmy zawsze otwarci na takie sprawy. Jest nam miło, że z tak daleka zostaliśmy zauważeni i zaproszeni. Byliśmy bardzo zbudowani postawą tutejszej grupy dzieci i młodzieży. Widać, że jest tutaj robiona dobra robota jeżeli chodzi o siatkówkę. Czy z tej młodzieży będą siatkarze? Myślę, że tak bo nigdy nie wiadomo kto i skąd wypłynie na szerokie wody. Jest to bardzo długa droga, bardzo wyczerpująca.

Ćwiczeniom z widowni hali sportowej przyglądali się z ciekawością mieszkańcy oraz młodzież z Bobowej i okolic.

video
Więcej Video

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)