Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

“Nie dali się przekupić” pijanemu 21- letniemu kierowcy

Autor: Mateusz Książkiewicz
Dzisiejszej nocy, około godziny 01:30 w miejscowości Bystra (gmina Gorlice) doszło do zatrzymania nietrzeźwego kierowcy, który stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Policję o zdarzeniu poinformowali bezpośrednio świadkowie zdarzenia.

Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi powiatowej Szymbark-Szalowa. Podróżujący samotnie w godzinach nocnych 21-letni mieszkaniec Bieśnika (gmina Łużna) nie zapanował nad kierowanym pojazdem marki Renault i wpadł do rowu. Będące w pobliżu osoby pośpieszyły kierowcy od razu z pomocą, jednak gdy otworzyli drzwi okazało się, że młody mężczyzna jest nietrzeźwy. Według relacji świadków kierujący miał zaproponować im butelkę alkoholu w zamian za “zamiecenie sprawy pod dywan”. Nie zwiodło to czujności mieszkańców, którzy pomimo próby przekupstwa zgłosili sprawę policji.

– Kierowca Renault Laguna, 21 letni mieszkaniec Bieśnika stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do rowu – potwierdza asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik KPP w Gorlicach. – Jechał sam więc nie było zagrożenia dla innych osób. Świadkowie zdarzenia powiadomili policję. Patrol, który przyjechał na miejsce przebadał tego mężczyznę a wynik badania wskazał 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy a pojazd odholowano na parking. Zwolniony po przeprowadzeniu czynności, będzie prowadzone w tej sprawie postępowanie z art. 178a czyli kierowanie w stanie nietrzeźwości. Przy tym zdarzeniu możemy podkreślić bardzo rzadką obywatelską postawę świadków, którzy podając swoje personalia zgłosili zdarzenie.

 

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy