Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Talentów Ci u nas dostatek

Autor: Łukasz Augustyn
Kilka dni temu (tj. 22.06.br) cała społeczność szkolna Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej, od dzieci z zerówek po młodzież gimnazjalną, zebrała się na sali gimnastycznej, aby podziwiać swoich utalentowanych kolegów i koleżanki w przeglądzie organizowanym przez Samorząd Uczniowski „Ja też mam talent”.

Uczniowie prezentowali swoje talenty muzyczne, wokalne, recytatorskie, taneczne, plastyczne i inne. Każdy uczestnik przeglądu otrzymał okolicznościowy dyplom z rąk dyrektora szkoły i słodki upominek od Rady Rodziców.

– Nie możemy narzekać na brak talentów w naszej szkole – mówi dyrektor szkoły Adam Urbanek. Wielu uczniów ma wyjątkowe predyspozycje do sportu, tańca, śpiewu. Nie ważne co to jest – ważne żeby to rozwijać, bo rozwój i praca nad każdym talentem stymuluje umysł, daje korzyści. Rozwijając jedną umiejętność rozwija się i poszerza inne umiejętności, np. malarstwo ma duży wpływ na rozwój wyobraźni i kreatywności. Gra na instrumencie rozwija intelekt, stąd dzieci uczęszczające do szkół muzycznych mają mniej problemów w szkole i szybciej się uczą.

Ta szkolna uroczystość była też okazją do podsumowania dwóch całorocznych akcji przeprowadzonych w szkole. Pierwszą z nich była akcja zbiórki zakrętek plastikowych. W tym roku zebraliśmy 38 worków po ok. 20 kg., co dało w sumie ok. 760 kg zakrętek, a były one  zbierane dla Rafała Babicza z Falkowej na zakup wózka inwalidzkiego oraz aparatu do odsysania. Rafała i jego rodziców gościliśmy tego dnia w naszej szkole. Rodzice w imieniu Rafała podziękowali serdecznie za tę zbiórkę i wsparcie.

Drugą akcją prowadzoną w szkole była zbiórka surowców wtórnych nadających się do recyklingu. W obecnym roku szkolnym uczniowie zebrali  1879 kg butelek plastikowych i 33 kg puszek aluminiowych.  Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali dyplomy i upominki rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców i Urząd Miejski w Bobowej. Poprzez obydwie  akcje dzieci od najmłodszych lat uczą się pomagać potrzebującym oraz dbać  o środowisko, w którym wychowują się i mieszkają.

fot. i tekst: ZS nr 1 w Bobowej

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy