Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Biesiada u Bartnika, nie może Cię tam zabraknąć!

Autor: Paulina Wilczyńska
W najbliższą sobotę i niedzielę (4-5 lipca br.) spotykamy się w Stróżach na corocznym, pełnym atrakcji święcie producentów i konsumentów miodów - XXIV Biesiadzie u Bartnika. Jak zawsze na przybyłych czekają ciekawe występy, różnorodne stoiska oraz interesujące panele dyskusyjne.

Biesiada dla pszczelarzy jest okazją do wzięcia udziału w konferencji szkoleniowej, zaopatrzenia się w profesjonalny sprzęt pszczelarski, matki pszczele, węzę, literaturę fachową. Istnieje także możliwość sprzedania, w punkcie skupu, pozyskanego w pasiekach wosku i propolisu.

Konsumentów zapraszamy do zakupu najlepszych miodów odmianowych, tradycyjnych miodów pitnych oraz kosmetyków wyprodukowanych na bazie miodu i produktów pszczelich. Dla najmłodszych nie zabraknie miodowych łakoci. Punkty gastronomiczne oferować będą nie tylko gorące przekąski i napoje chłodzące, ale także specjały kuchni regionalnej. Na specjalnych wystawach zaprezentowane zostaną artystyczne efekty VII „Pleneru Karykaturzystów”. Janusz Łopucki wraz z synem Januszem przedstawią zbiór fotografii pt. „Kuba w obiektywie”.

Twórcy zaproszą na stoiska z rękodziełem ludowym i artystycznym, a Józef Gucwa, znany wszystkim kolekcjoner ale również producent lodów tradycyjnych zaprezentuje „Cesarsko-Królewską Kuźnię Wojskową” oraz eksponaty militarne z I Wojny Światowej. Dostępna będzie także ciekawa wystawa Stanisława Bracha zatytułowana „Miodem płynące” z projektu „Dwie Przestrzenie” opowiadającej o pszczołach, ich hodowli i niebezpieczeństwie ich zagłady.

Szczególną atrakcją będzie pokonkursowa wystawa Stowarzyszenia Karykaturzystów Polskich „Polityka w karykaturze – Prawdziwa cnota krytyk się nie boi” .

Na deskach sceny w parku Zarembów wystąpią m.in. w pierwszym dniu: zakon rycerski Ziemi Bieskiej, zespół “Oksamyt” z Ukrainy oraz przedstawione zostanie widowisko światła i dźwięku – “Noc św. Ambrożego”, zaś w drugim dniu: Śląski Zespół Muzyczny JORGUSIE, zespół regionalny Kowalnia. Biesiadę zwieńczy spektakl muzyczno-taneczny zaplanowany na niedzielny wieczór pt. Romanse w cieniu skrzypiec w wykonaniu sióstr Matkowskich pod kierownictwem Michała Półtoraka – wirtuoza skrzypiec z “Piwnicy Pod Baranami”.

Przypomnijmy biesiada w Stróżach koło Grybowa odbywa się pod honorowym patronatem Marka Sawickiego, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marka Sowy, Marszała Województwa Małopolskiego.

Obejrzycie zapowiedź filmową XXIV Biesiady u Bartnika. Szczegółowy plakat znajdą Państwo tutaj: XXIV Biesiada u Bartnika

fot. organizatora / archiwum Sióstr Matkowskich

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy