Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nie masz wody w studni? Zgłoś to do urzędu

Autor: Łukasz Augustyn
Jak informuje Urząd Miejski w Bobowej w przypadku braku wody w prywatnych ujęciach istnieje możliwość pobrania wody z miejskiego wodociągu.

W związku z przewidywaną suszą hydrologiczną oraz licznymi zgłoszeniami od mieszkańców o braku wody z prywatnych ujęć, informuje się, że każdy brak wody należy zgłaszać do Urzędu Miejskiego w Bobowej, nr tel. 18 3514300. W sytuacji braku wody z własnego ujęcia istnieje możliwość pobrania wody pitnej ze Stacji Uzdatniania Wody w Bobowej przy ulicy Sportowej.

– Ponieważ opady są bardzo skąpe może występować coraz bardziej zjawisko suszy dlatego spodziewamy się, że u niektórych mieszkańców może wystąpić niedobór wody – mówi Wacław Ligęza burmistrz Bobowej. – W związku z powyższym występujemy z ofertą żeby można było skorzystać z naszej wody komunalnej która jest wodą przebadaną, posiada właściwe parametry. Trzeba sobie tylko zorganizować oczywiście przewóz i bez żadnego problemu można wtedy w taką wodę się zaopatrzyć. Jeżeli te niekorzystne warunki będą się pogłębiać, to wtedy będziemy się zastanawiać nad zorganizowanym dostarczaniem. Na razie susza nie ma dużego wymiaru. Jest grupa osób, która już skorzystała ale w tych tygodniach nie było takiej potrzeby. Cały czas monitorujemy sprawę, składamy co tygodniowe sprawozdania informując o tym jak wygląda sytuacja zaopatrzenia naszej ludności w wodę. Przypomnę, że wybudowaliśmy wiele kilometrów wodociągów dzięki czemu spore grono domostw jest zaopatrywane w wodę komunalną, z naszych studni oraz ujęcia brzegowego przez co skutki suszy są mniejsze niż w latach poprzednich.

źródło: UM Bobowa

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy