Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Szczypiornistki z Wilczysk walczyły w Krakowie (TV)

07.07.2015 Autor: Łukasz Augustyn
Do historii przeszedł Ogólnopolski Finał Szczypiorniak na Orlikach 2015 jednak dla drużyny dziewcząt z Wilczysk na długo pozostanie w pamięci. Uczestnicy oraz opiekunowie podkreślają wysoki poziom organizacji, który przyczynił się do niezapomnianych wrażeń.

Uroczyste otwarcie finału odbyło się 18 czerwca w Krakowskiej Tauron Arenie, po którym to dzieci miały możliwość uczestniczenia w otwartym treningu reprezentacji Polski. Przy tak doborowej okazji spotkania zawodników nie mogło obyś się bez autografów. Kolejnego dnia drużyny przystąpiły do sportowej rywalizacji, dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Wilczyskach zostały przydzielone do grupy D. Trafiły w niej na takie drużyny jak: SP nr 3 Reszel, SP nr 7 Żagań oraz SP nr 55 Szczecin. Zespół z Wilczysk zakończył grę z 3 pozycją w grupie, przez co dziewczętom pozostała walka o 9-16 miejsce. Ostatecznie zajęły 14 m-ce, pokonując mistrzów województwa podkarpackiego SP Dzikowiec i zaliczając dwie porażki ze SP nr 13 Żory i SP Nowe Piekuty. W ostatnim dniu turnieju odbyły się finały gier, które zostały rozegrane w Kraków Tauron Arena. Po uroczystym zakończeniu wszyscy uczestnicy Finału Ogólnopolskiego Szczypiorniak na Orlikach 2015 kibicowali polskiej reprezentacji piłki ręcznej na meczu POLSKA – DANIA. Dzieci pełne wrażeń wróciły do domu 21 czerwca 2015 roku. Drużyny, które zakwalifikowały się do finału ogólnopolskiego otrzymały od sponsorów komplet 16 strojów i 16 piłek do szkoły. Dziewczęta ze SP w Wilczyskach były najmłodszą ekipą pośród wszystkich uczestników, w swoim składzie miały tylko dwie uczennice z klasy 6, trzy z klasy 5 zaś pozostałe z klas 4.

Skład drużyny z Wilczysk: Kuk Karolina, Gorgosz Oliwia, Gomulak Ewa, Gorgosz Patrycja, Kawa Aneta, Ligęza Julia, Zabielny Aleksandra, Serafin Magdalena, Tokarz Natalia, Skrzypek Laura, Skrzypek Izabela, Gruca Monika, Gryzło Justyna.

Trener/nauczyciel : Zbigniew Ligęza
Opiekunowie: Wiesław Tarasek, ks. Sławomir Gulik

źródło: UM Bobowa
fot/video: UM Bobowa

video
Więcej Video

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)