Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Kolarze gotowi na start w 72. Tour de Pologne

Autor: Łukasz Augustyn
Najlepsi kolarze z mistrzem świata Michałem Kwiatkowskim na czele wzięli udział w konferencji prasowej na dzień przed rozpoczęciem 72. Tour de Pologne UCI World Tour.

Faworyci tegorocznego wyścigu spotkali się z dziennikarzami w hotelu Double Tree by Hilton. Na konferencji pojawili się mistrz świata Michał Kwiatkowski (Etixx – Quick Step), Przemysław Niemiec (Lampre Merida), Moreno Moser (Cannondale – Garmin), Jon Izaguirre (Movistar Team), a także Fabio Aru (Astana Pro Team). Wszyscy opowiadali o swoich wspomnieniach związanych z wyścigiem i oczekiwaniach przed tegoroczną edycją. Na początku gości powitał Dyrektor Generalny Tour de Pologne Czesław Lang. – Edycja po edycji Tour de Pologne rozwija się i wznosi na najwyższy poziom. Tegoroczny wyścig zapowiada się pasjonująco, bo na starcie mamy zawodników, którzy zapewnią sportowe emocje na najwyższy poziomie – mówił Lang.

Pozytywnego nastawienia nie krył Michał Kwiatkowski:  Start w koszulce mistrza świata w wyścigach, w których brałem udział w tym roku przynosił mi mnóstwo satysfakcji. Był to także ciężar i presja, ale to są wyzwania, które chcę podejmować. Takim wyzwaniem jest również Tour de Pologne, na który przyjechałem z olbrzymią chęcią, aby pokazać się polskim kibicom. To na pewno doda mi skrzydeł i będę chciał dawać z siebie wszystko – powiedział Michał Kwiatkowski. Przed trzema laty Kwiatkowski zajął w Tour de Pologne drugie miejsce, ulegając jedynie Moreno Moserowi: To było największe zwycięstwo w mojej karierze. Cieszę się, że znów jestem w Polsce. W tym roku czuję się dobrze, jestem w dobrej formie. Chciałbym wygrać tu etap, ale oczywiście mam gdzieś w głowie klasyfikację generalną – komentuje Moser

Bardzo silny skład przywiozła grupa Lampre Merida, na której czele stanie Przemysław Niemiec. – Mamy silny zespół, trzech dobrych sprinterów na pierwsze etapy, a potem przyjdzie czas na mnie i na Diego Ulissiego, więc nie pozostaje nic innego jak tylko włączyć się do walki. Ekipa wierzy, że na tym wyścigu dam z siebie wszystko. Tour de Pologne jest dla mnie tak ważny, jak dla Włochów Giro d’Italia – skomentował lider grupy.

Jednym z faworytów jest na pewno Jon Izaguirre z Movistaru: W ostatnich dwóch edycjach stawałem na podium. Bardzo lubię ten wyścig i liczę na dobry występ również w tym roku. Również mamy silny zespół i to na wszystkie etapy. Na sprinterskich finiszach liczymy na Lobato, a w górach powinniśmy walczyć ja i Benat Intxausti.

Po raz drugi z rzędu w Tour de Pologne wystartuje Fabio Aru: Ostatni wyścig, w którym startowałem to Giro d’Italia, więc nie do końca jestem pewny mojej aktualnej formy. Zobaczymy jak się będę czuł po pierwszych etapach, ale chcę wrócić do formy i przygotować się na Vuelta a Espana – powiedział Aru. 72. Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się w niedzielę na błoniach PGE Narodowego. Pierwszy etap to dziesięć rund po ulicach Warszawy z metą na Placu Teatralnym, gdzie kolarze powinni finiszować około 16:45.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy