Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Pożar poddasza w Bruśniku

Autor: Łukasz Augustyn
Wczorajszego wieczoru (tj. 20 sierpnia br.) w Bruśniku (gmina Ciężkowice) miał miejsce pożar strychu w drewnianym budynku mieszkalnym. W akcji ratowniczej brało udział 7 zastępów straży pożarnej.

„Zgłoszenie o pożarze strychu w budynku mieszkalnym otrzymaliśmy o godzinie 20:23. Na miejsce udały się dwie jednostki JRG 2 Tarnów jak i OSP Bruśnik, dwa zastępy OSP Ciężkowice, OSP Zborowice, OSP Jastrzębia. Pożarem objęty został strych budynku drewnianego mieszkalnego, przed przyjazdem strażaków mieszkańcy tego obiektu, ewakuowali się sami, nikt nie odniósł obrażeń w wyniku pożaru. Pierwsza jednostką na miejscu był zastęp OSP Jastrzębia, która podała prąd wody po drabinie przez okno i ugaszono pożar, który nie był zbyt duży powierzchniowo. Po ugaszeniu budynek został przewietrzony i sprawdzony kamera termowizyjną, która jest na naszym wyposażeniu i dogaszono ewentualne ogniska ognia. W trakcie tych działań właściciel obiektu źle się poczuł, wezwana została karetka na miejsce akcji, która udzieliła niezbędnej pomocy. W działaniach łącznie brało udział 36 strażaków. Pogotowie ratunkowe, policja i pogotowie energetyczne. Przypuszczalną przyczyną, jaką ustalił dowodzący było to zwarcie instalacji elektrycznej. Wartość strat oszacowana na kwotę 15 tyś zł.” –  powiedział naszemu portalowi st. kpt. Paweł Mazurek rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie.

Działania gaśnicze trwały do północy. Niestety pomimo szybkiego stłumienia ognia dom może nie nadawać się do dalszego zamieszkania ponieważ jego strop oraz konstrukcja przyjęła bardzo dużą ilość wody.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy