Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wracali z kościoła. Zdarzenie w Wojnarowej

Autor: Mateusz Książkiewicz

Dzisiaj (tj. 15.08.15) kilkanaście minut po godzinie 12 w miejscowości Wojnarowa nieopodal granicy z Wilczyskami, na drodze powiatowej doszło do zdarzenia drogowego. Na miejscu pracowały trzy zastępy strażackie, pogotowie ratunkowe oraz policja z WRD w Nowym Sączu.

Zebrani licznie mieszkańcy opowiadali jak dwa samochody wracały w kierunku Nowego Sącza z kościoła (najprawdopodobniej z pobliskich Wilczysk). Kiedy VW Passat wyprzedzał Skodę, ten drugi miał zahaczyć prawymi kołami o żwirowe pobocze przez co stracił panowanie nad pojazdem. W efekcie Skoda, którą podróżowały cztery osoby, małżeństwo i dwójka dzieci, znalazła się w przydrożnym rowie. Pogotowie, które przybyło na miejsce zajęło się udzieleniem pomocy kobiecie, pasażerce Skody.

Określeniem winnego całego zajścia zajmie się nowosądecka policja. Koniecznie będzie ustalenie wszystkich okoliczności bowiem nie doszło do kontaktu pojazdów. Kierowcy byli trzeźwi.

W akcji ratowniczej brały udział dwa zastępy OSP: Korzenna i Wojnarowa a także zastęp JRG 1 PSP w Nowym Sączu. Ruch na drodze powiatowej Wilczyska-Nowy Sącz był wstrzymany, później odbywał się wahadłowo.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy