Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowski wolontariat wspiera spartakiadę w Stróżach (TV)

Autor: Łukasz Augustyn
Cztery dni temu, 19 września br. (tj. sobota) odbyła się kolejna już edycja Spartakiady dla osób niepełnosprawnych w Stróżach. Tegoroczne wydarzenie minęło pod hasłem: "Złota Jesień Osób Niepełnosprawnych" a w jego organizacji pomagała spora grupa wolontariuszy z ZSZ w Bobowej.

Pomysłodawcą wydarzenia jest senator Stanisław Kogut oraz działająca od ponad 17 lat Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach. To właśnie od 1998 roku dzięki fundacji powstawały kolejne budynki czy obiekty takie jak m.in. przedszkole integracyjne, hospicjum, stadnina koni, warsztaty terapii zajęciowej czy niedawno wybudowany ośrodek dla osób chorych na stwardnienie rozsiane. Podejmowane przez fundacje działania powodują, że mała miejscowość położona w gminie Grybów jest ostoją dla potrzebujących opieki chorych z całego kraju. Spartakiada ma za zadanie integracje Warsztatów Terapii Zajęciowej z terenu całej Małopolski.

Rozpoczęciem wydarzenia była uroczysta Msza Święta odprawiona w miejscowym kościele parafialnym. Po błogosławieństwie wszyscy przybyli goście oraz uczestnicy udali się na teren ośrodka hipoterapii. Powitania oraz otwarcia spartakiady dokonali: senator RP Stanisław Kogut, Małgorzata Belska kandydatka do Sejmu RP, dyrektor Ośrodka Osób Niepełnosprawnych w Stróżach Zygmunt Fryczek oraz starosta powiatu nowosądeckiego Marek Pławiak. W tegorocznej zabawie wzięły udział zespoły Warsztatów Terapii Zajęciowej z m.in. Stróż, Siołkowej, Kobylanki, Czarnego Potoku, Regietowa, Tarnowa, Nowego Sącza, Białej Niżnej i Woli Rzędzińskiej.

Na uczestników czekały świetnie przygotowane konkurencje indywidualne oraz grupowe. Osobom niepełnosprawnym przyszło się zmierzyć w takich dyscyplinach jak: rzut ringo, podbijanie piłki siatkowej, kapkowanie, rzut piłką lekarską, sztafeta, tor przeszkód oraz cieszącą się największym zainteresowaniem przeciąganiu liny. Podczas spartakiady nie było przegranych ani wygranych, każdy walczył na miarę swoich umiejętności i sił.

Za przygotowanie i przeprowadzenie spartakiady odpowiedzialna była grupa grupa uczniów i nauczycieli z wolontariatu działającego przy Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej, którzy chętnie włączają się w pomoc przy tego typu działaniach.

Na zakończenie integracyjnych zabaw odbyło się wręczenie nagród indywidualnych oraz grupowych, którego dokonali senator Stanisław Kogut, Małgorzata Belska kandydat na posła RP,  Magdalena Nykiel – Kozik – zastępca dyrektora PFRON Kraków, dr Piotr Rusek wraz z małżonką. Warto dodac ze spartakiada nie odbyła by się gdyby nie wsparcie sponsorów m.in: Knorr – Bremse, Systemy dla Kolejowych Środków Lokomocji PL Sp. z.o.o

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy