Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

„Damy Radę” w powiecie gorlickim!

Autor: Łukasz Augustyn
W poniedziałek 31 sierpnia 2015 r. Poseł na Sejm RP Barbara Bartuś rozpoczęła w powiecie gorlickim akcję pod hasłem „Damy Radę”. Data wywieszania banerów nie jest przypadkowa, albowiem w tym dniu przypada 35 Rocznica Porozumień Sierpniowych.

Podpisane 31 sierpnia 1980 r. w Stoczni Gdańskiej porozumienia sierpniowe doprowadziły do powstania NSZZ “Solidarność” – pierwszej w krajach komunistycznych, niezależnej od władz, legalnej organizacji związkowej. Stały się też początkiem przemian z 1989 roku.

Jednak wiele postulatów dotyczących pracy i płacy do dnia dzisiejszego nie zostało tak naprawdę zrealizowane, a przedstawiciele NSZZ „Solidarność” walcząc o sprawy emerytalne byli nawet w tej kadencji Sejmu RP nie wpuszczani do polskiego parlamentu .

Poseł Barbara Bartuś podczas konferencji prasowej zorganizowanej przy ogrodzeniu na ul. Węgierskiej w Gorlicach, gdzie wspólnie z młodzieżą, radnymi i członkami PiS zawiesili pierwszy baner, zaapelowała o odbudowę wspólnoty. Zachęcała do działania i naprawę naszego kraju. Zapewniła również, że na pewno się to uda, jeżeli zamiast narzekać weźmiemy się do pracy.

“Damy Radę” to akcja podkreślająca znaczenie wspólnoty i wspólnej pracy. Bardzo istotnym elementem naszego życia publicznego powinno być zaangażowanie w lokalne sprawy. Wspólnotę buduje się właśnie poprzez myślenie o innych. Takie działania to nie wyjątki.

Często słyszymy od polityków takie zwroty jak: nie da się, nie można, to się nie uda, nie damy rady tego zrobić. Akcja “Damy Radę” pokazuje, że trzeba skończyć z takim myśleniem i należy pomimo wszelkich trudności próbować i robić wszystko, żeby się udało. Warto pomagać sobie nawzajem, warto pracować na rzecz naszych wspólnych spraw. Wspólnie DAMY RADĘ!

Siłą tego stwierdzenia jest jego pozytywne i powszechne przesłanie. Używajmy go wszyscy, a na pewno nasze sprawy, sprawy Polski będą się pozytywnie rozwijać.

fot. i tekst: Biuro Poselskie Barbary Bartuś

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy