Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Kampania czy województwo? Co jest ważniejsze dla marszałka Sowy? (TV)

20.10.2015 Autor: Mateusz Książkiewicz
Tytułowe pytania zadawał na sądeckim rynku kandydat do sejmu RP Paweł Śliwa, obecny radny województwa Małopolskiego podczas wspólnej konferencji prasowej ze Zbigniewem Ziobro, byłym ministrem sprawiedliwości.

Radny Śliwa złożył parę tygodni temu na ręce przewodniczącej Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszuli Nowogórskiej interpelację ws. trybu pracy, organizacji i funkcjonowania Zarządu Województwa Małopolskiego w trakcie kampanii wyborczej przed ogłoszonymi na dzień 25 października 2015 roku wyborami parlamentarnymi. Kandydat do sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości, popierany przez Solidarną Polskę Zbigniewa Ziobry zwrócił uwagę na postacie: marszałka Marka Sowy, jego zastępców Stanisława Sorysa i Wojciecha Kozaka a także członka zarządu Jacka Krupy, którzy prowadzą aktywną kampanię wyborczą.

W interpelacji radnego Pawła Śliwy możemy przeczytać:
“Z uwagi na aktywne zaangażowanie i gremialne kandydowanie w wyborach członków Zarządu Województwa Małopolskiego, nasuwa się szereg pytań i wątpliwości wobec możliwości wystąpienia kolizji z należytym wypełnianiem dotychczasowych obowiązków, w konsekwencji czego w tym zakresie zgłaszamy interpelację:

Czy członkowie Zarządu Województwa Małopolskiego ubiegający się o mandat parlamentarny zamierzają skorzystać z instytucji urlopu bezpłatnego lub wypoczynkowego na okres trwania kampanii wyborczej, jak również czy w wypadku złożenia takich wniosków – pracodawca je uwzględni?

Czy członkowie Zarządu Województwa w okresie trwania kampanii wyborczej będą korzystać z samochodów i telefonów służbowych?

W jaki sposób Zarząd Województwa zamierza pełnić swoje obowiązki przez okres półtora miesiąca w sytuacji, w której kampania wyborcza wymaga bezpośredniego i osobistego zaangażowania Członków Zarządu, co może zasadniczo utrudniać jego sprawne i właściwe funkcjonowanie?”

Niestety do dnia dzisiejszego radny nie doczekał się odpowiedzi przewodniczącej Sejmiku Województwa Małopolskiego. Przebieg całej konferencji Pawła Śliwy oraz Zbigniewa Ziobro mogą Państwo obejrzeć w poniższym materiale filmowym.

 

fot. Mateusz Książkiewicz

 

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)