Jadwiga Wójtowicz kandydat do sejmiku województwa małopolskiego

LKS Bobowa ponownie wygrywa. Iskierki Tarnów pokonane!

Autor: Łukasz Augustyn
W sobotę 10 października br. na hali sportowej w Bobowej rozegrany został drugi mecz III ligi mężczyzn w piłce siatkowej, sezonu 2015/2016 . Zawodnicy LKS Bobowa na swoim boisku podejmowali rywali z Tarnowa.

To dopiero początek sezonu a nasi siatkarze jak widać rozkręcili się na dobre. Po pierwszym piątkowym zwycięstwie z Orłem Biała Niżna przyszła okazja, aby ponownie wznieść okrzyk zwycięstwa. Spotkanie z Iskierką Tarnów można było zakończyć wynikiem 3: 0 dla Bobowej jednak pech Przemka Gryzły a dokładniej kontuzja nogi, która wykluczyła go z dalszych rozgrywek spowodowała inny obrót rozgrywek.

Sytuację z kontuzją bardzo dobrze wykorzystał zespół z Tarnowa. Goście widząc osłabienie naszej drużyny, pomimo utraty dwóch setów, odbudowali w sobie morale i przystąpili do mocnego ataku wygrywając dwa kolejne sety z rzędu. Najbardziej widowiskowy okazał się Tie-break gdzie obydwa zespoły walczyły jak lwy o zwycięstwo. Dobra i zorganizowana gra bobowskich siatkarzy w polu, wystarczyła by ostatecznie to LKS Bobowa wygrał sportowy pojedynek.

„Wygraliśmy pierwsze dwa sety, które były znakomitą grą w naszym wykonaniu. Praktycznie nie popełnialiśmy poważniejszych błędów, dodatkowo graliśmy bardzo skutecznie w ataku oraz bardzo dobrze w przyjęciu. Wszystko wskazywało, że mecz rozstrzygnie się na naszą korzyść ale kontuzja Przemka Gryzły pod koniec II seta spowodowała, że Tarnów nabrał wiary w siebie i całkiem inaczej rozpoczął III set. Była to już wyrównana walka, jednak lepszy w trzecim i czwartym secie okazał się Tarnów. Wszystko wyjaśniło się w Tie-breaku. Bardzo dobra gra oraz większa odporność naszych zawodników pozwoliła wykręcić wynik 16: 14 tym samym wygrywając całe spotkanie. Podsumowując był to bardzo dobry mecz, dla kibiców na pewno widowiskowy. Wygrana była możliwa dzięki dobrej postawie wszystkich naszych chłopaków, w szczególności naszego debiutanta. Jest nim Paweł Maruszewski, który jest zarazem najstarszym zawodnikiem w zespole.” – skomentował Paweł Popardowski trener LKS Bobowa