Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

LKS Bobowa ponownie wygrywa. Iskierki Tarnów pokonane!

Autor: Łukasz Augustyn
W sobotę 10 października br. na hali sportowej w Bobowej rozegrany został drugi mecz III ligi mężczyzn w piłce siatkowej, sezonu 2015/2016 . Zawodnicy LKS Bobowa na swoim boisku podejmowali rywali z Tarnowa.

To dopiero początek sezonu a nasi siatkarze jak widać rozkręcili się na dobre. Po pierwszym piątkowym zwycięstwie z Orłem Biała Niżna przyszła okazja, aby ponownie wznieść okrzyk zwycięstwa. Spotkanie z Iskierką Tarnów można było zakończyć wynikiem 3: 0 dla Bobowej jednak pech Przemka Gryzły a dokładniej kontuzja nogi, która wykluczyła go z dalszych rozgrywek spowodowała inny obrót rozgrywek.

Sytuację z kontuzją bardzo dobrze wykorzystał zespół z Tarnowa. Goście widząc osłabienie naszej drużyny, pomimo utraty dwóch setów, odbudowali w sobie morale i przystąpili do mocnego ataku wygrywając dwa kolejne sety z rzędu. Najbardziej widowiskowy okazał się Tie-break gdzie obydwa zespoły walczyły jak lwy o zwycięstwo. Dobra i zorganizowana gra bobowskich siatkarzy w polu, wystarczyła by ostatecznie to LKS Bobowa wygrał sportowy pojedynek.

„Wygraliśmy pierwsze dwa sety, które były znakomitą grą w naszym wykonaniu. Praktycznie nie popełnialiśmy poważniejszych błędów, dodatkowo graliśmy bardzo skutecznie w ataku oraz bardzo dobrze w przyjęciu. Wszystko wskazywało, że mecz rozstrzygnie się na naszą korzyść ale kontuzja Przemka Gryzły pod koniec II seta spowodowała, że Tarnów nabrał wiary w siebie i całkiem inaczej rozpoczął III set. Była to już wyrównana walka, jednak lepszy w trzecim i czwartym secie okazał się Tarnów. Wszystko wyjaśniło się w Tie-breaku. Bardzo dobra gra oraz większa odporność naszych zawodników pozwoliła wykręcić wynik 16: 14 tym samym wygrywając całe spotkanie. Podsumowując był to bardzo dobry mecz, dla kibiców na pewno widowiskowy. Wygrana była możliwa dzięki dobrej postawie wszystkich naszych chłopaków, w szczególności naszego debiutanta. Jest nim Paweł Maruszewski, który jest zarazem najstarszym zawodnikiem w zespole.” – skomentował Paweł Popardowski trener LKS Bobowa

ZESPÓŁ/SET SET I SET II SET III SET IV SET V OGÓLNIE
LKS Bobowa 25 25 22 16 16 3
Iskierka Tarnów 21 9 25 25 14 2

 

LKS Bobowa Iskierka Tarnów
Trener: Popardowski P. Trener: Łoś A.
Skład podstawowy Skład podstawowy
1 Tubek M. 1 Łatka J.
2 Popardowski J. (K) 2 Lazarowicz K.
3 Kosiek J. 3 Waśko J.
4 Kubisz K. 4 Kosiba P.
5 Turek P. 5 Hebda A.
6 Kmak D. 7 Porosło M. (K)
7. Gryzło P. 9 Ludwa M.
8. Martuszewski P. 10 Oleszczuk Ł.
9. Gądkiewicz D. 11 Bondal J.
10. Molendowicz J. 12 Żeleźnik M.
11 Kudławiec M.
12 Steinfoff B.
Libero Libero
15 Szczepanik D. 13 Dzwierzyński K.
16 Gruca J.

 

fot. Dominika Szczepanek

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy