Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Mularczyk, Bartuś, Kogut to im zaufało najwięcej wyborców!

Autor: Mateusz Książkiewicz
Największymi zwycięzcami wyborów parlamentarnych są niewątpliwie trzy nazwiska: Mularczyk, Bartuś i Kogut. Samemu senatorowi ze Stróż, który ubiegał się o reelekcję zaufało prawie 110 tysięcy osób, to niewątpliwie wielki sukces.

– Jestem ogromnie wdzięczny wszystkim wyborcom, za głosy na listę Prawa i Sprawiedliwości, której jestem pełnomocnikiem – mówi senator Stanisław Kogut, szef struktur PiS w okręgu nr 14. Każde moje kandydowanie w wyborach, bo był to już mój czwarty start kończy się rekordową liczbą oddanych głosów na moją osobę. Myślę, że wyborcy doceniają że człowieka traktuję jako podmiot a nie jako rzecz i całe swoje dorosłe życie poświęciłem pomocy ludziom, zwłaszcza tym najbiedniejszym i tym niepełnosprawnym, chorym. Dbam o dobro Rzeczypospolitej i nie ukrywam, że moje zdecydowanie wystąpienia w obronie dekalogu, wiary zdecydowały o tym, że społeczeństwo oddało na mnie głos. Ludzie szanują osoby o twardych kręgosłupach, którzy nie zmieniają swoich partii jak kameleony swojego zabarwienia. Dla mnie jest wielką radością, że wygrałem we wszystkich komisjach wyborczych, nawet w tej miejscowości z której pochodził Tadeusz Nowak. Wszystkim ze szczerego serca chciałem podziękować, a najbardziej swoim kolegom na czele z Krzyśkiem Gryzło, Wiktorem Durlakiem, Tadeuszem Gubała, którzy poprowadzili moją kampanię wyborczą. Dziękuje także mojej rodzinie za ogromne wsparcie bo byłbym kłamcom jeśli powiedziałbym, że to nie jest stres a oni cały czas mnie wspierali ciepłymi słowami.

Dzięki danym zebranym przez Korpus Ochrony Wyborów, poprowadzony w Nowym Sączu przez Witolda Kozłowskiego możemy jeszcze przed oficjalnymi wynikami PKW poznać nazwiska posłów nadchodzącej kadencji 2015-2019.

Z okręgu nr 14 posłami zostali:

1. Arkadiusz Mularczyk – 36 903 głosy
2. Barbara Bartuś – 20 725 głosów
3. Naimski Piotr – 20 408 głosów
4. Wiesław Janczyk – 16 349 głosów
5. Leśniak Józef – 16 167 głosów
6. Paluch Anna – 15 049 głosów
7. Siarka Edward – 13 953 głosy
8. Duda Jan – 9 100 głosów
(wszyscy z KW PiS)

Dziewiąty mandat na pewno wywalczył Andrzej Czerwiński z Platformy Obywatelskiej, zaś o ostatnie 10 miejsce, które wejdzie do Sejmu walczy Andrzej Gut Mostowy (PO) z Elżbietą Borowską z partii Kukiz 15′, 27-latką pochodząca z Kobylanki.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy