Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Mularczyk za kolejarzami, kolejarze za Mularczykiem (TV)

19.10.2015 Autor: Łukasz Augustyn
Pod koniec ubiegłego tygodnia Poseł Arkadiusz Mularczyk odbył podróż pociągiem relacji Nowy Sącz-Piwniczna/Piwniczna - Nowy Sącz aby porozmawiać z pasażerami oraz obsługą PKP o planowanej likwidacji aż sześciu linii kolejowych.

Wśród osób, które podróżowały pociągiem byli głównie mieszkańcy gminy Stary Sącz, Rytro, Piwniczna Zdrój i Muszyna. Wszyscy z dużym zdumieniem i wzburzeniem przyjęli informację o likwidacji sześciu linii, którymi na co dzień podróżują do pracy i szkoły. Wielu z nich krytykowało złe godziny połączeń i brak ich synchronizacji z potrzebami mieszkańców dojeżdżających do pracy. Dziesiątki odbytych rozmów przekonały Posła Arkadiusza Mularczyka o potrzebie zaangażowania lokalnych samorządów do rozwiązania tego problemu. W związku z powyższym w najbliższych dniach Poseł wystąpi z prośbą o spotkanie do włodarzy gmin i miast oraz starostw powiatowych leżących na trasie likwidowanych połączeń.  Prośba zostanie skierowana do Prezydenta Miasta Nowego Sącza, Starosty Nowosądeckiego i Gorlickiego oraz Burmistrza Piwnicznej, Muszyny, Bobowej, Grybowa, Starego Sącza i Wójtów Grybowa i Rytra. Celem spotkania będzie omówienie możliwości wsparcia i pomocy w utrzymaniu tych połączeń kolejowych.

Inicjatywa Posła Mularczyka została zauważona przez Obywatelski Komitet Obrony Połączeń Kolejowych na Sądecczyźnie oraz Związki Zawodowe działające na naszym terenie. Grupy te wyraziły poparcie, w którym czytamy: “Zwracamy się do Was Drodzy Rodacy, którym nie obcy jest los polskich kolei, o udział w wyborach parlamentarnych 25 października 2015 r. i oddanie głosu na Arkadiusza Mularczyka. Pan Poseł jest zaangażowany w protest przeciwko likwidacji połączeń kolejowych na trasie Krynica-Muszyna -Piwniczna-Nowy Sącz- Stróże- Bobowa-Tarnów czynnie uczestnicząc w konferencjach i pikietach, walcząc tym samym o miejsca pracy i możliwość dojazdu podróżnych do pracy i szkoły.”

Warto przypomnieć, że początkiem października poseł wraz z kolejarzami protestował ws. likwidacji sześciu połączeń kolejowych pod budynkiem Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie.

Więcej informacji znajdą Państwo w wywiadzie, jaki Poseł udzielił naszemu portalowi.

 

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)