Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Przyszli muzycy ślubowali uczyć się pilnie (TV)

15.10.2015 Autor: Łukasz Augustyn
Dwa dni temu, we wtorek 13 października późnym popołudniem w dworze Długoszowskich, w której mieści się bobowska Szkoła Muzyczna I Stopnia odbyła się uroczystość ślubowania wychowanków klas pierwszych na pełnoprawnych uczniów tejże szkoły.

Nowy rok szkolny rozpoczęło w Szkole Muzycznej w Bobowej kolejnych 61 uczniów, łącznie cała szkoła liczy ponad 120 uczniów. Pierwszoklasiści pochodzą z terenów gmin Bobowa (większość) ale także Łużna, Ciężkowice i Grybów. Zakwalifikowani kandydaci podzieleni zostali na cztery oddziały. Warto dodać, że uczniowie z klas A i B będą uczyć się gry na instrumentach w sześcioletnim cyklu kształcenia, natomiast uczniowie z klas C i D będą pobierali naukę tylko 4 lata.

Podczas przedwczorajszego święta, każdy pierwszoklasista składał ślubowanie a na potwierdzenie jego słów pasowany był smyczkiem przez dyrektora Roberta Gryzika. W tej jakże ważnej dla przyszłych muzyków chwili towarzyszyli im rodzice. Dodatkowo każda grupa zaprezentowała krótko swoje umiejętności nabyte przez raptem pierwszy miesiąc nauki. Ślubowaniu przyglądali się przedstawicie Urzędu Miejskiego w Bobowej m.in. Zdzisława Iwaniec – Sekretarz Gminy Bobowa oraz Stanisław Tabiś – Przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej. Ze względu na chorobę burmistrza, odczytano okazjonalny list jaki złożył na ręce dyrektora placówki.

„W roku szkolnym 2015/2016 stan szkoły liczy 126 uczniów. Doszło nam 61 uczniów, którzy tworzą oddziały A, B, C i D. W każdej klasie mamy od 12 do 16 uczniów. Instrumenty główne, na których uczą się nasi uczniowie to skrzypce, fortepian, gitara, flet, klarnet, trąbka, saksofon, perkusja i akordeon. Oprócz tego mamy jeszcze kształcenie słuchowe, audycje muzyczne oraz zajęcia chóru. W tym roku dzieci, które dostały się do naszej szkoły w większości są z miasta i gminy Bobowa a dodatkowo kilkoro wychowanków pochodzi z gminy Grybów i Łużna. Biorąc pod uwagę, że szkoła funkcjonuje dopiero drugi rok, dzieci, które w tamtym roku rozpoczęły edukację już miały pierwsze sukcesy m.in.: 3 miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Jupiter w Krakowie Dominika Żarnowskiego, a kilku innych uczniów startowało z powodzeniem w konkursach na szczeblu wojewódzkim. Mam nadzieję, że ten rok również będzie bogaty, a może nawet ciekawszy. Mamy plany koncertowe na cały rok i mam nadzieję, że się wszystkie spełnią. Dzieci będą korzystały z możliwości kształcenia i będą to potwierdzały na miejscu i w zewnętrznych konkursach, kiedy będą wyjeżdżały do innych miast i do innych szkół muzycznych.” – skomentował Robert Gryzik – Dyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Bobowej.

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)