Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wojewoda nie chce ujawnić miejsc, do których trafi 300 imigrantów (TV)

02.10.2015 Autor: Łukasz Augustyn
Według arytmetyki przekazanej przez wojewodę małopolskiego, ponad 300 imigrantów ma trafić na teren naszego województwa - takie słowa można było usłyszeć podczas briefingu urządzonego na gorlickim rynku przez Pawła Śliwę, radnego województwa małopolskiego.

Radnemu w poniedziałkowe popołudnie (28 września br.) towarzyszył Zbigniewa Ziobro, europoseł były minister sprawiedliwości w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Według Pawła Śliwy tajemnicą jest to gdzie trafią imigranci, jednak liczba trzystu wynika z podziału ogólnej ilości imigrantów, którzy mają trafić do Polski, proporcjonalnie na teren Małopolski. – Czy tyle będzie? Nie wiadomo, bo być może rząd polski przyjmie inną zasadę arytmetyki i być może będziemy musieli przyjąć większą ilość imigrantów – kontynuuje radny.

– Kolejną sprawą jaką dzisiaj drążyłem (podczas sesji Sejmiku WM) jest to temat czy województwo małopolskie oraz Polska jest przygotowana do działań zmierzających do podjęcia zawieszenia strefy Schengen o czym się już mówi na poziomie parlamentarnym. Wojewoda nie potrafił wogóle na to pytanie odpowiedzieć. Nie wiadomo czy będziemy do tego przygotowani a trzeba mieć tą świadomość, że Karpacki Oddział Straży Granicznej w niedalekim Nowym Sączu został nie tak dawno zlikwidowany. Likwiduje się także posterunki Policji np. w Lipinkach, więc mam poważne wątpliwości takie same jak inni mieszkańcy województwa co do tego czy jesteśmy przygotowani na przyjęcie imigrantów.

Stanowisko radnego Śliwy utwierdził Zbigniew Ziobro: – Solidarna Polska jest z definicji przeciwna przyjmowaniu imigrantów islamskich do naszego kraju, widzimy w tym ogromne niebezpieczeństwo i zagrożenia związane z bezpieczeństwem kryminalnym czy terrorystycznym.

Europoseł podkreślił, że przyjęcie uchodźców wiąże się z ogromnymi wydatkami z budżetu Państwa, którego nie stać w perspektywie kolejnych lat tysiące czy też dziesiątki tysięcy ludzi w sytuacji kiedy przez ostatnie 10 lat nie byliśmy w stanie przewieźć 3 tysięcy Polaków z Kazachstanu, którzy o to proszą i aspirują. pukając co roku do naszych drzwi.

Krótkie spotkanie na płycie rynku w Gorlicach było także okazją do wyrażenia poparcia europosła Zbigniewa Ziobry dla Pawła Śliwy, który kandyduje do Sejmu RP z 17 miejsca listy nr 1 (Prawo i Sprawiedliwość) w naszym okręgu.

Więcej informacji w nagraniu konferencji, zapraszamy do obejrzenia.

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)