Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Wojewoda nie chce ujawnić miejsc, do których trafi 300 imigrantów (TV)

02.10.2015 Autor: Łukasz Augustyn
Według arytmetyki przekazanej przez wojewodę małopolskiego, ponad 300 imigrantów ma trafić na teren naszego województwa - takie słowa można było usłyszeć podczas briefingu urządzonego na gorlickim rynku przez Pawła Śliwę, radnego województwa małopolskiego.

Radnemu w poniedziałkowe popołudnie (28 września br.) towarzyszył Zbigniewa Ziobro, europoseł były minister sprawiedliwości w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Według Pawła Śliwy tajemnicą jest to gdzie trafią imigranci, jednak liczba trzystu wynika z podziału ogólnej ilości imigrantów, którzy mają trafić do Polski, proporcjonalnie na teren Małopolski. – Czy tyle będzie? Nie wiadomo, bo być może rząd polski przyjmie inną zasadę arytmetyki i być może będziemy musieli przyjąć większą ilość imigrantów – kontynuuje radny.

– Kolejną sprawą jaką dzisiaj drążyłem (podczas sesji Sejmiku WM) jest to temat czy województwo małopolskie oraz Polska jest przygotowana do działań zmierzających do podjęcia zawieszenia strefy Schengen o czym się już mówi na poziomie parlamentarnym. Wojewoda nie potrafił wogóle na to pytanie odpowiedzieć. Nie wiadomo czy będziemy do tego przygotowani a trzeba mieć tą świadomość, że Karpacki Oddział Straży Granicznej w niedalekim Nowym Sączu został nie tak dawno zlikwidowany. Likwiduje się także posterunki Policji np. w Lipinkach, więc mam poważne wątpliwości takie same jak inni mieszkańcy województwa co do tego czy jesteśmy przygotowani na przyjęcie imigrantów.

Stanowisko radnego Śliwy utwierdził Zbigniew Ziobro: – Solidarna Polska jest z definicji przeciwna przyjmowaniu imigrantów islamskich do naszego kraju, widzimy w tym ogromne niebezpieczeństwo i zagrożenia związane z bezpieczeństwem kryminalnym czy terrorystycznym.

Europoseł podkreślił, że przyjęcie uchodźców wiąże się z ogromnymi wydatkami z budżetu Państwa, którego nie stać w perspektywie kolejnych lat tysiące czy też dziesiątki tysięcy ludzi w sytuacji kiedy przez ostatnie 10 lat nie byliśmy w stanie przewieźć 3 tysięcy Polaków z Kazachstanu, którzy o to proszą i aspirują. pukając co roku do naszych drzwi.

Krótkie spotkanie na płycie rynku w Gorlicach było także okazją do wyrażenia poparcia europosła Zbigniewa Ziobry dla Pawła Śliwy, który kandyduje do Sejmu RP z 17 miejsca listy nr 1 (Prawo i Sprawiedliwość) w naszym okręgu.

Więcej informacji w nagraniu konferencji, zapraszamy do obejrzenia.

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)