Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Gminne obchody święta Niepodległości uświetnione grupą Strzelców Podhalańskich (TV)

18.11.2015 Autor: Mateusz Książkiewicz
W środę 11 listopada br. gmina Bobowa była organizatorem uroczystości z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Jednym z pierwszych punktów było złożenie kwiatów oraz zniczy na grobie Mieczysława Kowalskiego.

Marszowym krokiem na cmentarz wojenny w Bobowej przybyła grupa rekonstrukcyjna 1 Pułku Strzelców Podhalańskich wrzesień 1939 Nowy Sącz pod dowództwem Józefa Gucwy. Kwiatami, zniczami ale i salwą honorową uczcili pamięć tam poległych bohaterów o wolność Polski, w szczególności grób Mieczysław Kowalskiego żołnierza reprezentowanej przez rekonstruktorów formacji. Zmarłych na wojnie uczciła także delegacja uczniów z Zespołu Szkół w Brzanie.

Część oficjalna rozpoczęła się w kościele parafialnym pw. Wszystkich Świętych w Bobowej. Mszę Świętą w intencji ojczyzny odprawił ks. Józef Pyrek – Honorowy Obywatel Gminy w asyście ks. Jacka Kupca oraz ks. Bogdana Florka, który wygłosił homilię. O oprawę muzyczną w czasie Eucharystii oraz przemarszów zadbała Orkiestra Dęta z Bobowej pod dyrekcją Stefana Króla. Po błogosławieństwie przybyli do kościoła goście na czele z radnymi Rady Miejskiej w Bobowej, burmistrzem Bobowej oraz pocztami sztandarowymi udali się do sali widowiskowej Koronka przy bobowskim rynku.

Uroczystą Sesję Rady Miejskiej otworzył Przewodniczący Rady Miejskiej Stanisław Tabiś witając przybyłych gości. Następnie wygłosił okolicznościowe przemówienie, w którym podkreślił znaczenie obchodzonego święta. Głos zabrali obecni na sali parlamentarzyści: poseł Arkadiusz Mularczyk, senator Stanisław Kogut, Wicestarosta Powiatu Gorlickiego Jarzy Nalepka oraz radny powiatowy Krzysztof Flądro.

Obchody gminne święta Niepodległości były okazją do wręczenia nagród zasłużonym nauczycielom z terenu gminy Bobowa: Dawid Pliskowski (Szkoła Muzyczna w Bobowej), Aleksandra Sokołowska i Dariusz Włodarz (ZS nr 1 w Bobowej), Małgorzata Bogusz (ZS w Siedliskach), Renata Chmielowska (SP w Stróżnej) oraz Maria Gryzło (ZS w Brzanie). Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół w Brzanie.

 Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego:

 

video
Więcej Video

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)