Jadwiga Wójtowicz kandydat do sejmiku województwa małopolskiego

LKS Bobowa pokonuje Sokół Tuchów

Autor: Łukasz Augustyn
W sobotnie popołudnie w hali sportowej w Bobowej rozegrany został mecz ósmej kolejki w ramach III ligi siatkówki mężczyzn. Tym razem zawodnicy LKS Bobowa podejmowali rywali z niedalekiego Tuchowa.

Po ostatnim zwycięstwie w derbach Pogórza, przyszedł czas na kolejną wygraną – tym razem z Sokołem Tuchów. Mimo że udało się pokonać przeciwnika, to po spotkaniu pozostał mały niedosyt z powodu przegranego trzeciego seta.

Spotkanie od pierwszych minut było rozgrywane pod dyktando zawodników z LKS Bobowa, którzy serią dobrych zagrywek oraz skutecznym blokiem wyrobili sobie znaczną różnice punktową nad rywalami. Pierwsze dwa sety udało się wygrać z bardzo dobrym wynikiem (set I 25: 17; set II 25:15).

W trzecim secie w poczynania Bobowian wkradło się lekkie rozluźnienie i pewność zwycięstwa, co niestety dało o sobie znać. Zawodnicy z Sokoła zauważyli daną im szansę i ruszyli do ataku wygrywając trzeci set 21:25.

Najwyraźniej utrata punktu dała do myślenia naszym siatkarzom, którzy pozbierali się dość szybko i tym samym wygrali czwarty set 25:15, a tym samym cały mecz w stosunku 3:1.

Spotkanie było bardzo interesujące, nie brakowało ciekawych akcji oraz bardzo błahych błędów po obu stronach siatki. Należy jednak pamiętać, że średnia wieku zawodników z Tuchowa była znacznie niższa, więc ich czas pewnie dopiero nadejdzie.

„Graliśmy dobrze w pierwszych dwóch setach. Natomiast w trzecim secie już chyba myśleliśmy o jak najszybszym zakończeniu meczu, a także prawdopodobnie o Andrzejkach. Niestety tym razem się zdekoncentrowaliśmy i straciliśmy tego seta. Natomiast w czwartym secie na powrót normalna gra i zdecydowane zwycięstwo” – skomentował Paweł Popardowski trener LKS Bobowa