Zobacz również: Łużna24.pl Grybow24.pl
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Bobowa24.pl http://bobowa24.pl/
imieniny Czwartek, 28 października 2021

Przygotowania do bobowskiej Wielkiej Orkiestry idą pełną parą!

27.11.2015 || Kategorie: Gmina Bobowa, Imprezy, Społeczeństwo || Autor: Łukasz Augustyn

Kolejny finał 24 edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zbliża się wielkimi krokami. W ślad za ubiegłymi latami Gmina Bobowa ponownie zamierza pomóc w zbiórce pieniędzy na cele charytatywne.

Do Finału WOŚP pozostało nie wiele ponad 40 dni, w wielu miejscowościach już od pewnego czasu prowadzone są działania związane z przygotowaniem do wspólnego grania. W miniony poniedziałek 23 listopada br. w Urzędzie Miejskim w Bobowej odbyło się pierwsze spotkanie robocze dotyczące organizacji Orkiestry w naszym mieście. Miało ono na celu uzgodnienie wstępnego planu wydarzenia oraz podział obowiązków organizacyjnych. Inicjatorem zebrania a zarazem kierownikiem oddziału gorlickiego sztabu w Bobowej jest Adam Urbanek, który od ponad dwóch lat dokłada wszelkich starań aby mieszkańcy gminy i okolic mogli wesprzeć dzieło WOŚP.

– Odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne odnośnie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która ma się odbyć w tym roku w Bobowej na rynku. W spotkaniu uczestniczyła sekretarz Urzędu Miejskiego w Bobowej Zdzisława Iwaniec, która reprezentowała osobę burmistrza, dyrektorzy placówek oświatowych, dyrektor CKiPG Bobowej, wolontariusze oraz ich przedstawiciele. W czasie zebrania ustaliliśmy wstępnie porządek imprezy czyli program orkiestry oraz sprawy związane z wolontariuszami ponieważ w odpowiednio wcześniej należy zarejestrować kwestujących aby mogli zgodnie z prawem zbierać datki oraz odbyć przeszkolenie. Już teraz możemy powiedzieć, że tegoroczna edycja będzie ciekawa. Nie zdradzamy dziś jeszcze szczegółów o programie gdyż na razie to jest nadal burza mózgów ale będziemy próbować znaleźć odpowiedni zespół muzyczny, który zagrzeje przybyłych do dobrej zabawy. Na zakończenie puścimy tradycyjne światełko do nieba o ile pogoda na to pozwoli. Najważniejszy by dopisali mieszkańcy – powiedział naszemu portalowi Adam Urbanek koordynator WOŚP w Bobowej.