Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Spotkanie Dekanalne Młodzieży w Jankowej

Autor: Łukasz Augustyn
Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w naszym dekanacie idą pełną parą. Mimo, że do głównego wydarzenia w Krakowie pozostało jeszcze 220 dni już od pewnego czasu organizowane są różne spotkania, czuwania oraz wyjazdy integracyjne.

W ubiegły w Jankowej późnym popołudniem odbyło się Dekanalne Spotkanie Grup Młodzieżowych, które przygotowują się do Światowych Dni Młodzieży. Wieczorne spotkanie rozpoczęło się od drogi krzyżowej drogami Jankowej. Uczestnicy przeszli spod cmentarza do kościoła na wspólne czuwanie połączone ze śpiewem. Po części duchowej przyszedł czas na spotkanie integracyjne w Domu Ludowym w Jankowej, gdzie wszyscy spędzili mile czas przy gorącym daniu oraz kawie i ciastku.

„W naszym dekanacie, co jakiś czas wskazana parafia przez dekanalnego duszpasterza młodzieży organizuje spotkanie dla młodych z całego dekanatu. W listopadzie odbyło się to u nas, w Jankowej. Spotkanie zorganizowała Parafialna Grupa Młodzieżowa a udział w nim wzięło ponad 100 młodych ludzi z dekanatu bobowskiego. Obecni byli także reprezentanci z dekanatu grybowskiego i ciężkowickiego. Spotkanie rozpoczęło się Drogą Krzyżową z miejscowego cmentarza do kościoła parafialnego, w którym odbyło się Uwielbienie. Po części duchowej w Domu Kultury zorganizowany został poczęstunek i kilka zabaw integracyjnych. Dekanalne przygotowania do ŚDM idą w bardzo dobrym kierunku. Jest to przecież światowe wydarzenie, o którym ciągle się coś mówi, coś organizuje.” – opowiada nam Hubert – jeden z uczestników spotkania.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy