Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Tragiczny pożar w Wilczyskach (TV) – Aktualizacja

06.12.2015 Autor: Duda Justyna
Dzisiejszego wieczoru w pożarze domu drewnianego jednorodzinnego w Wilczyskach (nieopodal stacji PKP) zginął kilkudziesięcioletni mężczyzna. W akcji brało udział kilka jednostek OSP oraz dwa zastępy JRG PSP Gorlice.

Zgłoszenie o pożarze dotarło około godziny 20. Na miejsce skierowano zastępy strażaków ochotników z terenu gminy Bobowa oraz PSP Nowy Sącz. Obecni byli także policjanci z komisariatu w Bobowej oraz zespół pogotowia ratunkowego.

Dowódca akcji strażackiej asp. sztab. Ireneusz Janusz z PSP w Gorlicach, powiedział naszemu portalowi: – Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdziliśmy pożar na paterze budynku drewnianego mieszkalnego. Przyczyna na razie nie jest ustalona. Jako pierwsza na miejscu pojawiła się jednostka OSP Bobowa. Ratownicy weszli do środka w sprzęcie ODO, znaleźli tam obok wersalki jedną osobę, została ona ewakuowana na zewnątrz. Pożar został zlokalizowany i ugaszony. W obecnej chwili trwają czynności reanimacyjne oraz porządkowe – wynoszone są na zewnątrz wszystkie nadpalone rzeczy, przelewane są sukcesywnie wodą. Budynek został sprawdzony pod kątem występowania osób postronnych – tych w budynku nie stwierdziliśmy. Do chwili zakończenia działań ruch na drodze wojewódzkiej odbywał się będzie wahadłowo.

Niedługo po udzieleniu wywiadu przybyła karetka specjalistyczna z Gorlic, której lekarz, po prawie godzinnej resuscytacji stwierdził zgon mężczyzny.

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)