Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Otarli się o śmierć. Poważny wypadek w Wilczyskach! (TV)

08.01.2016 Autor: Mateusz Książkiewicz
Dzisiejszego wieczoru (8 stycznia br.) około godziny 21 w miejscowości Wilczyska na drodze wojewódzkiej nr 981 (Krynica-Zborowice) doszło do groźnego wypadku samochodowego, w którym poszkodowane zostały trzy osoby.

Według relacji świadków kierujący Volkswagenem Golfem, jadąc od Stróż w kierunku Bobowej, stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze, uderzył w mostek następnie ściął przydrożne drzewa po czym odbijając się od kolejnego mostka znalazł się na środku drogi. Samochodem najprawdopodobniej podróżowali mieszkańcy gminy Bobowa. Elementy pojazdu znajdowały się w promieniu kilkudziesięciu metrów a ślady hamowania wynosiły kilkaset metrów. Osoby z sąsiedztwa słysząc ogromny hałas natychmiast pospieszyli z pierwszą pomocą.

– W godzinach wieczornych dyżurny operacyjny powiatu gorlickiego otrzymał informacje o miejscowym zagrożeniu w miejscowości Wilczyska – powiedział asp. sztab. Krzysztof Kluk z JRG w Gorlicach, dowódca akcji ratowniczej. – Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy JRG Gorlice oraz trzy jednostki OSP najbliższych miejscu zdarzenia tj. Bobowa, Wilczyska oraz Stróżna. Na miejscu zastaliśmy samochód osobowy, który z nieznanych przyczyn wypadł z drogi, uderzył w mostek, ściął kilka przydrożnych drzew i zatrzymał się ostatecznie na środku jezdni. Pojazdem, jak na tą chwilę ustaliliśmy podróżowały trzy osoby i wszystkie zabrane do szpitala powiatowego w Gorlicach. Czynności dochodzeniowe prowadzi policja, na ten czas droga wojewódzka jest całkowicie zablokowana. Strażacy kierują na wytyczone objazdy.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o bezpieczną i rozważną jazdę. W wielu miejscach na jezdni tworzy się cienka, niewidzialna wręcz warstwa lodu, która może doprowadzić do wypadku.

Obejrzyjcie film z miejsca zdarzenia.

fot. Mateusz Książkiewicz

 

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)