Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

W Bobowej zaprezentowały się Grupy Jasełkowe (TV)

21.01.2016 Autor: Damian Śliwa
Mijają kolejne dni, a w regionie, a więc i na naszych portalach, wciąż pobrzmiewają echa spotkań związanych z Bożym Narodzeniem. Tym razem spieszymy poinformować o wydarzeniu kulturalnym z teatrem w roli głównej.

W niedzielę, 17 stycznia, w Bobowej odbywał się XVI Gminny Przegląd Zespołów Jasełkowych. Na kilka godzin sala widowiskowa Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa “Koronka” zawrzała od zgromadzonej wielkiej liczby młodych aktorów i wykonawców, którzy prezentowali się na scenie oraz gromkich braw przybyłej na wydarzenie publiczności.

Jasełka to bardzo dawna tradycja, wywodząca się z XIII wieku. Organizowanie takich przeglądów jasełkowych rozwija pasje młodych ludzi – mogą oni zaprezentować się na scenie. Kultywujemy wartości nie tylko religijne, ale też te związane z działalnością artystyczną – opowiada Małgorzata Hołda-Kuchnik, dyrektor CKiP Gminy Bobowa.

W Przeglądzie wzięły udział dzieci z różnych grup wiekowych. Były zespoły ze szkół podstawowych i przedszkoli z Bobowej, Stróżnej, Wilczysk, Jankowej i Sędziszowej. W sumie wystąpiło aż osiem grup z terenu całej gminy.

Przegląd cieszy się dość dużą popularnością. Na występy dzieci przybywają rodzice. Cieszymy się, że możemy gościć te grupy teatralne. […] Możemy się tutaj spotkać wszyscy razem. Możemy przedłużyć sobie ten czas Bożego Narodzenia, który już powoli się kończy. W takiej ciepłej, rodzinnej atmosferze, wszyscy się tutaj spotykamy – mówi Małgorzata Hołda-Kuchnik.

O szerokim spektrum charakteru przedstawień jasełkowych najlepiej świadczą tytuły występów, w których zaprezentowali się młodzi adepci teatru. Publiczność mogła więc obejrzeć Szopkę Betlejemską wystawioną przez „Skrzaty i Krasnale” z Przedszkola Samorządowego w Bobowej, Historię o Bożym Narodzeniu, którą wystawił Zespół Teatralny „Szpila” ze Szkoły Podstawowej w Stróżnej czy Jasełka żartobliwe w wykonaniu Zespołu Teatralnego „Teatrzyk spod ławki” ze Szkoły Podstawowej w Wilczyskach.

Do Betlejem zaprosiły obecnych na sali „Przedszkolaki” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wilczyskach, a Jasełka przedstawiła Grupa Teatralna z Przedszkola i Szkoły Podstawowej w Sędziszowej. Wreszcie „Asy z drugiej klasy” z Zespołu Szkół nr 1 w Bobowej dały występ zatytułowany Wszyscy witamy swego Zbawiciela, a kolejna grupa z tegoż Zespołu Szkół zaprezentowała Jasełka z Różą Białecką.

Warto dodać, że oprócz prezentacji zdolności aktorskich, dzieci dzieliły się na scenie również swoim talentem wokalnym oraz grą na instrumentach muzycznych. Organizatorzy Przeglądu już dziś zapraszają na kolejną, 17 edycję oraz wyrażają nadzieję, że do tegorocznych wykonawców dołączą kolejne grupy teatralne. My natomiast zapraszamy do obejrzenia barwnego fotoreportażu z wydarzenia.

fot. Łukasz Kieroński

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)