Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Dzieci do dziadków: Dziękujemy że jesteście!

Autor: Łukasz Augustyn
O tym jak ważnym elementem wychowawczym w życiu każdego młodego człowieka są dziadkowie chyba nie trzeba nikomu mówić. Aby docenić seniorów w dniu ich święta dzieci z Szkoły Podstawowej w Wilczyskach zorganizowały spotkanie z okazji dnia Babci i Dziadka, które odbyło się w miejscowym Domu Kultury.

Na zaproszenie swoich wnucząt, seniorzy odpowiedzieli bardzo duża frekwencją, czego dowodem była wypełniona po brzegi sala główna. Powitania przybyłych gości dokonał dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wilczyskach Wiesław Tarasek, który podziękował za przybycie seniorom oraz złożył na ich ręce życzenia z okazji ich święta, po czym głos został oddany najmłodszym.

Uczniowie dla swoich dziadków i babć zaprezentowali na scenie bardzo rozbudowany program artystyczny. Nie zabrakło skeczy, piosnek, wierszyków czy nawet programu telewizyjnego TV Wilczyska oraz jasełek na zakończenie okresu Bożonarodzeniowego. Po pięknych występach, które wywołały wzruszenie u zebranych seniorów, wnuczęta wręczyły solenizantom własnoręcznie wykonane laurki.

– Właściwie mamy kilka dni po dniu babci i dziadka, ale ferie zimowe spowodowały to, że gościmy dziadków i babcie dopiero dzisiaj – skomentował Wiesław Tarasek dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wilczyskach. – Przygotowanie takiego wydarzenia, jest pracą zbiorową właściwie wszystkich nauczycieli, ale główny akcenty był tutaj ze strony uczniów klasy drugiej, trzeciej. Zaangażowało się również kółko teatralne oraz grupa taneczna, która od kilku lat tutaj działa w szkole uświetniając różne imprezy gminne. Chciałbym podkreślić bardzo duży wkład rodziców, ponieważ te akcenty związane z poczęstunkiem, z ugoszczeniem babć i dziadków, jak co roku biorą na siebie rodzice, którzy są bardzo aktywni. Mamy prężnie działającą radę rodziców, która wniosła ogromny wkład w dzisiejsze spotkanie. Uważam, że babcie i dziadkowie to jest jedno z wielu ogniw wychowawczych. Rady, jakie niejednokrotnie kierują w stronę swoich wnuków są na pewno przychylne temu, co się dzieje i staramy się to podkreślać. Wielu seniorów widać jak przyprowadzają lub przywożą swoich wnuków, chcąc odciążyć rodziców wtedy kiedy są w pracy.

fot. Łukasz Augustyn

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy