Gimnazjada chłopców w Bieczu

We wtorek, 16 lutego br. na hali sportowej w Bieczu odbyła się Gimnazjada powiatowa w piłce siatkowej chłopcówGmina Bobowa reprezentowana była przez uczniów Gimnazjum w Bobowej.

Dzięki doskonałemu przygotowaniu i licznym treningom a także wygranej w etapie gminnym, zawodnicy bobowskiego gimnazjum reprezentowali gminę na zawodach powiatowych w Bieczu.

Bobowianie stoczyli w grupie eliminacyjnej spotkanie z uczniami Gimnazjum nr 6 w Gorlicach. Siatkarze z Bobowej w każdym secie walczyli do samego końca nie dając rywalom chwili odpoczynku. Pomimo bardzo zaciętego meczu i woli wygranej, spotkanie zakończyło się niestety przegraną 1:2 w setach (25:22, 21:25 oraz 13:25). W drugim meczu grupowym nasi gimnazjaliści pokonali Gimnazjum w Brunarach 2:0. Rywalizacja o III miejsce zakończyła się sukcesem 2:0 z Gimnazjum w Dominikowicach.

Turniej przebiegał na bardzo wysokim poziomie, o czym może świadczyć ostatni mecz finału. Wszystkie zespoły grały bardzo ambitnie i do samego końca. Pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna Gimnazjum nr 6 w Gorlicach, a drugie Gimnazjum w Bieczu. Gimnazjum z Bobowej zdobyło w turnieju trzecie miejsce. Miejmy nadzieje, że za rok uda nam się zaklasyfikować do etapu rejonowego.