Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Policja zatrzymała poszukiwanego listem gończym. Posiadał arsenał broni i materiałów wybuchowych (TV)

19.02.2016 Autor: Mateusz Książkiewicz
Wielkim sukcesem gorlickiej policji zakończyły się działania operacyjne, dzięki którym na naszym terenie zatrzymano 56-letniego mężczyznę, poszukiwanego listem gończym. W pomieszczeniach, które zajmował ujawniono m.in. kilkanaście jednostek broni, kilkaset sztuk amunicji oraz materiały wybuchowe.

Ponieważ istniało zagrożenie wybuchem, funkcjonariusze realizujący akcję zdecydowali o wezwaniu zespołu minersko-pirotechnicznego krakowskich antyterrorystów.

– Policjanci  realizujący czynności poszukiwawcze, wpadli na trop mężczyzny, który był poszukiwany listem gończym przez wołomińską prokuraturę dzięki intensywnej pracy operacyjnej – mówi st. asp. Grzegorz Szczepanek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. – W czasie zatrzymania w pomieszczeniach zajmowanych przez 56-latka policjanci ujawnili broń, amunicję oraz materiały wybuchowe. Z uwagi na zagrożenie wybuchem policjanci zabezpieczyli, a następnie opuścili zabudowania, a na miejsce wezwano przewodnika z psem wyszkolonym do wykrywania materiałów wybuchowych, a także zespół minersko-pirotechniczny Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji, którzy rozbroili i zabezpieczyli materiały wybuchowe. W czasie dalszych przeszukań policjanci ujawnili m. in.: kolejne 2 karabiny, ponad 500 sztuk amunicji różnego kalibru, 3 kusze, 2 kg prochu strzelniczego, kilkaset spłonek inicjujących spalanie materiału miotającego oraz liczne narzędzia służące do produkcji elementów broni i amunicji.Zatrzymany mieszkaniec powiatu wołomińskiego trafił do policyjnego aresztu. W czasie przesłuchania postawiono mu zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.


Na wniosek Policji prokurator wystąpił do Sądu Rejonowego w Gorlicach o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec mężczyzny. Sąd przychyli się do wniosku i zastosował wobec 56-latka areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.

źródło, fot i wideo.: KPP Gorlice

img_20160217_083318

img_20160217_083551

video
Więcej Video

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)