Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Prędkość i złe warunki atmosferyczne powodem kolizji

Autor: Łukasz Augustyn
Kiepskie warunki atmosferyczne, śliska nawierzchnia, oraz niedostosowanie prędkości to najczęstsze elementy składowe zdarzeń drogowych ostatnich dni. Przez te elementy w dniu dzisiejszym doszło do zderzenia drogowego w jednej z miejscowości w powiecie gorlickim.

„Informacja o zdarzeniu dotarła do dyżurnego gorlickiej jednostki Policji dzisiaj (24.02.2016 r.) o godzinie 4.40. Skierowany do miejscowości Ujście Gorlickie patrol ustalił, że kierowca samochodu ciężarowego Man z przyczepą na śliskiej nawierzchni nie dostosował prędkości do warunków drogowych, zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Szczęśliwie 43-latek, który jechał sam, nie odniósł żadnych obrażeń ciała. W chwili zdarzenia był trzeźwy. Na kierowcę, mieszkańca Brzeska, policjanci nałożyli mandat w kwocie 100 złotych. – st. asp. Grzegorz Szczepanek, oficer prasowy gorlickiej Komendy Powiatowej Policji.

Pragniemy ponowić apel do wszystkich kierowców i pieszych o ostrożność i wyobraźnię na drodze. Mimo, iż czasami pogoda wydaje się być ewidentnie wiosenną, ciągle mamy luty – miesiąc zimowy. Warunki pogodowe mogą się bardzo szybko zmieniać i szczególnie w rejonach podgórskich, stwarzać duże zagrożenie na drogach.”

źródło/fot. Komenda Policji w Gorlicach

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy