Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Zmierzyli się o puchary Burmistrza i przewodniczącego Rady Miejskiej

Autor: Łukasz Augustyn
Już po raz 17. w Bobowej odbył się Gminny Turniej Piłki Halowej o puchar Burmistrza oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej. W tym roku dwudniowe zmagania chłopców ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych zaplanowano na 26-27 stycznia, drugi tydzień zimowych ferii.

Rywalizacja o puchar samorządowców to wieloletnia tradycja, ciesząca się sporym zainteresowaniem wśród młodych piłkarzy. Organizacja turnieju pozytywnie wpływa także na uzupełnienie propozycji na spędzenie wolnego od szkoły czasu. Młodzież chętnie walczy o tytuł najlepszego zespołu na terenie gminy a emocje udzielają się także ich trenerom oraz kibicom, którzy obserwują młodych sportowców z trybun hali widowiskowo-sportowej przy ZS nr 1 w Bobowej.

Tegoroczna edycja przyciągnęła w ciągu dwóch dni 14 zespołów (8 ze szkół podstawowych i 6 z gimnazjów). Zespoły podzielono na dwie grupy A i B, w których spotkania rozgrywano system każdy z każdym. Następnie po sumowaniu liczby punktów dokonano podziału drużyn na rozgrywki o dane miejsce.

Każdy mecz trwał po 10 minut. W przypadku remisów o punktacji decydowały strzały karne. Na zakończenie turnieju wręczenia pamiątkowych dyplomów i  pucharów dla najlepszego zespołu, zawodnika oraz króla strzelców dokonali Andrzej Sagan, prezes KS Bobowa w zastępstwie burmistrza Wacława Ligęzę, radny powiatu gorlickiego a zarazem trener KS Bobowa Krzysztof Flądro oraz Stanisław Tabiś przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej.

Do zmagań o puchar burmistrza Wacława Ligęzy w pierwszym dniu przystąpiło osiem zespołów z: Bobowej, Brzanej. Jankowej, Siedlisk.

Klasyfikacja końcowa:

miejsce I – Bobowa II
miejsce II – Siedliska I
miejsce III- Jankowa I
miejsce IV – Sędziszowa
miejsce V – Bobowa I
miejsce VI – Brzana
miejsce VII – Jankowa II
miejsce VIII – Siedliska II

Król strzelców: Kamil Krawczyk – Zespół Siedliska I
Najlepszy zawodnik: Karol Świątański – Zespół Bobowa II

Drugiego dnia, o puchar przewodniczącego Rady Miejskiej w Bobowej Stanisława Tabisia walczyło sześć drużyn.

Klasyfikacja końcowa:

miejsce I – Siedliska I
miejsce II – Brzana III
miejsce III – Brzana II
miejsce IV – Bobowa I
miejsce V – Brzana I
miejsce VI – Siedliska II

Król strzelców: Dominik Garduła – Brzana I
Najlepszy zawodnik: Tymoteusz Semla – Siedliska

– Jest to już drugi turniej z aż siedemnastu, który odbywa się pod moim patronatem – skomentował Stanisław Tabiś przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej.  Przebiegał w bardzo dobrej atmosferze, bez żadnych urazów, a co najważniejsze udało nam się odciągnąć młodzież od komputerów czy Internetu. Organizacja takiego turnieju służy temu, aby młodzi ludzie się rozwijali, uprawiali zdrowy tryb życia. Gmina Bobowa stwarza ku temu odpowiednie warunki, przykładem może być hala sportowa, w której się znajdujemy, czy też stadion piłkarski. Organizatorem był bobowski klub sportowy KS Bobowa zaś nagrody ufundował w dniu wczorajszym burmistrz Wacław Ligęza a w dniu dzisiejszym przewodniczący Rady Miejskiej w Bobowej. Zrobimy wszystko by turniejowa tradycja była kontynuowana w przyszłych latach.”

– To już siedemnasta edycja tych rozgrywek – mówi Andrzej Sagan, prezes KS Bobowa – organizator.– Rozpoczynaliśmy również w tymże oto obiekcie, ale wtedy na małej hali. Niektóre edycje odbywały się w Siedliskach, a kiedy wybudowano obecny obiekt, zawitaliśmy tutaj. Piłka nożna wymaga trochę większej przestrzeni dlatego bardzo dobrze składa się, że możemy korzystać z obecnej hali widowiskowo-sportowej. Cieszy nas bardzo liczna obecność młodzieży w turnieju, było 14 drużyn składających się średnio z 10-zawodników co daje nam prawie 140 młodych, dobrze rokujących piłkarzy. Turniej odbywa się w czasie ferii dlatego, niektórym chłopcom mogłoby się nudzić a tak to w zdrowy i przyjemny sposób spędzili kilka godzin, grając w piłkę halową.

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy