Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowa: jeden dzień więcej dla siatkówki (TV)

05.03.2016 Autor: Łukasz Augustyn
Po raz pierwszy Bobowa a dokładniej Zespół Szkół nr 1 przystąpił do zorganizowanej w całej Europie akcji „OneDayMore4Volleybal” czyli Jeden Dzień Więcej dla Siatkówki. Inicjatywa odbywa się 29 lutego, w latach przestępnych. Nad przebiegiem wydarzenia czuwa Polski Związek Piłki Siatkowej.

Pomysł na zorganizowanie ale i samo uczestnictwo w ogólnoeuropejskim projekcie wyszedł ze strony nauczycieli wychowania fizycznego w bobowskim Zespole Szkół nr 1. Zyskał on aprobatę dyrektora szkoły – Adama Urbanka, który z siatkówką ma również wiele wspólnego, od kilkunastu lat prowadzi klub MKS Podkarpacie Bobowa.

Zgodnie z zamysłem przedsięwzięcia: Jeden Dzień Więcej dla Siatkówki należało rozegrać jak najwięcej siatkarskich pojedynków. W ZS nr 1 w Bobowej udało się przeprowadzić 36 meczów, w których zmierzyło się ze sobą aż 20 drużyn z: Bobowej, Grybowa, Stóżnej, Szymbarku, Jankowej, Siedlisk, Moszczenicy i Gromnika. Drużyny te podzielone były na trzy kategorie, odpowiadające poszczególnym szczeblom edukacji. Na poziomie szkoły podstawowej udział wzięło 6 zespołów, w kategorii gimnazjalnej rywalizowało 7 drużyn żeńskich i 3 męskie oraz w kategorii ponadgimnazjalnej – 4 zespoły. W turnieju wzięły udział także drużyny reprezentujące kluby siatkarskie. W trakcie poszczególnych rozgrywek zmieniono nieco formułę gry. Wprawdzie nadal drużyny po obu stronach siatki liczyły po 6 zawodników, ale każdy pojedynek składał się z 1 seta rozgrywanego do 29 punktów.

Wśród wszystkich drużyn, które zaprezentowały się tego dnia na sali i hali ZS nr 1 w Bobowej widać było wielką wolę walki i chęć zwycięstwa, ale to nie wynik meczu był tego dnia kwestią najistotniejszą. Na temat rozegranego w tym dniu turnieju wypowiedział się dyrektor bobowskiego ZS nr 1, Adam Urbanek: „Jest to popularyzacja siatkówki. Raz na 4 lata rozgrywamy taki turniej. Cieszy się on dużym zainteresowaniem. Fajna siatkówka. Tu nie ważny jest wynik, tylko ważny jest udział. Za 4 lata będzie pewnie powtórka tej imprezy. Nie ma żadnych nagród, żadnych dyplomów. Po prostu robimy klasyfikację, liczymy sety i później podsumowujemy na koniec akcji. Wszystko wysyłamy do PZPS w Warszawie, zdjęcia i komunikaty”.

Trzymamy kciuki za tę wspaniałą inicjatywę i liczymy, że zgodnie z zapowiedzią dyrektora A. Urbanka za 4 lata ponownie siatkówka zagości na ten jeden dodatkowy dzień w bobowskim ZS nr 1.

video
Więcej Video

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Wszyscy odetchnęli: przestało padać! Interwencje strażaków w Siedliskach i Stróżnej (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)

Z ostatniej chwili: gwałtowne opady deszczu oraz grad. Burza nadal trwa (TV)