Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Bobowski wolontariat znów odwiedza hospicjum w Stróżach

Autor: Łukasz Augustyn
Kolejny już raz grupa uczniów należąca do koła wolontariatu przy Zespole Szkół Zawodowych w Bobowej wyruszyła do Hospicjum im. Chrystusa Króla w Stróżach, aby z okazji świąt Wielkanocnych odwiedzić podopiecznych, którzy się tam znajdują.

Po Bożonarodzeniowych odwiedzinach przyszedł czas, aby ponownie grupa bobowskich uczniów odwiedziła osoby starsze i schorowane. Grupa czterech wolontariuszy wraz z opiekunem Wojciechem Szafrańcem wręczyła wszystkim rezydentom ośrodka drobne upominki, poświęciła chwilę czasu na rozmowę oraz złożyła życzenia z okazji świat Wielkanocnych.

„Po raz kolejny wspólnie z wolontariuszami ze Szkolnego Kola Wolontariatu odwiedziliśmy chorych przebywających w hospicjum im. Chrystusa Króla w Stróżach po to, aby złożyć im życzenia i wręczyć stroiki z okazji zbliżających się Świat wielkanocnych. – informuje Wojciech Szafraniec opiekun koła wolontariatu w Bobowej. Chorzy przebywający w hospicjum znajdują się chyba w najtrudniejszym okresie swojego życia, dlatego przyjeżdżamy tutaj, aby im potowarzyszyć i udzielić wsparcia emocjonalnego. Jako opiekun SKW cieszę się, że uczniowie ZSZ w Bobowej tak chętnie i bez żadnych oporów angażują się w działania na rzecz wolontariatu, który polega na dobrowolnym i bezinteresownym pomaganiu innym. Taka działalność na pewno pozytywnie wpłynie na rozwój osobowości tych młodych ludzi.”

fot. Aneta Bogusz

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy