Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Kolorowe warsztaty Centrum Kultury i Promocji (TV)

29.03.2016 Autor: Łukasz Augustyn
Jak co roku w okresie przedświątecznym Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa przygotowało warsztaty Wielkanocne. Dzieci oraz młodzież z terenu gminy mogła wziąć udział w zajęciach wykonywania tradycyjnych pisanek oraz przystrajania koszyka, zgodnie z lokalnymi zwyczajami.

Od kilku dobry lat, wspomniane warsztaty odbywają pod kierownictwem Celiny Job. Cieszą się one dużym zainteresowaniem dużych i małych dzieci. Specjalnie przygotowany harmonogram zajęć pozwalał na udział chętnym w każdym dogodnym czasie gdyż warsztaty wędrowały od Domu Ludowego w Wilczyskach, przez Dom Ludowy w Siedliskach, Przedszkole Samorządowe w Bobowej, Szkołę Podstawową w Jankowej, aż po salę widowiskową Koronka. Przez pięć dni przewinęła się łącznie ponad setka zainteresowanych.

Podczas zajęć można było zapoznać się z metodami farbowania jajek, przygotowywaniem ozdób oraz posłuchać jak dawniej wyglądały przygotowania do Świat Wielkanocnych. Instruktor z CKiP Gminy Bobowa chętnie pokazała jak udekorować jajka metoda batikową czyli rozgrzanym woskiem pszczelim.

„W tym roku forma warsztatów została znacznie rozbudowana, ponieważ osobiście byłam w kilku miejscach – mówi Celina Job instruktor z CKiP Gminy Bobowa. Zaczęłam od Domu Kultury w Wilczyskach, gdzie spotkałam się z bardzo miłym przyjęciem ze strony dzieci, które uczęszczają do świetlicy młodzieżowej. Następne spotkanie odbyło się w kole emerytów w Siedliskach, tam także spora grupa osób, która uczęszcza na spotkania była zainteresowana tą formą wykonywania pisanek. Później spotkałam się ze społecznością szkolną w Jankowej gdzie udział w warsztatach brali wszyscy uczniowie. (…) Ogromną frajdę miały również dzieci w przedszkolu samorządowym w Bobowej gdzie dość duża ilość jajek została użyta. (…)”

Pełny wywiad oraz filmową relację z warsztatów możecie obejrzeć na poniższym filmie oraz fotografiach.

video
Więcej Video

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)

Woźnica odpowie za kierowanie zaprzęgu po użyciu alkoholu oraz spowodowanie kolizji! (TV)