Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Kolorowe warsztaty Centrum Kultury i Promocji (TV)

29.03.2016 Autor: Łukasz Augustyn
Jak co roku w okresie przedświątecznym Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa przygotowało warsztaty Wielkanocne. Dzieci oraz młodzież z terenu gminy mogła wziąć udział w zajęciach wykonywania tradycyjnych pisanek oraz przystrajania koszyka, zgodnie z lokalnymi zwyczajami.

Od kilku dobry lat, wspomniane warsztaty odbywają pod kierownictwem Celiny Job. Cieszą się one dużym zainteresowaniem dużych i małych dzieci. Specjalnie przygotowany harmonogram zajęć pozwalał na udział chętnym w każdym dogodnym czasie gdyż warsztaty wędrowały od Domu Ludowego w Wilczyskach, przez Dom Ludowy w Siedliskach, Przedszkole Samorządowe w Bobowej, Szkołę Podstawową w Jankowej, aż po salę widowiskową Koronka. Przez pięć dni przewinęła się łącznie ponad setka zainteresowanych.

Podczas zajęć można było zapoznać się z metodami farbowania jajek, przygotowywaniem ozdób oraz posłuchać jak dawniej wyglądały przygotowania do Świat Wielkanocnych. Instruktor z CKiP Gminy Bobowa chętnie pokazała jak udekorować jajka metoda batikową czyli rozgrzanym woskiem pszczelim.

„W tym roku forma warsztatów została znacznie rozbudowana, ponieważ osobiście byłam w kilku miejscach – mówi Celina Job instruktor z CKiP Gminy Bobowa. Zaczęłam od Domu Kultury w Wilczyskach, gdzie spotkałam się z bardzo miłym przyjęciem ze strony dzieci, które uczęszczają do świetlicy młodzieżowej. Następne spotkanie odbyło się w kole emerytów w Siedliskach, tam także spora grupa osób, która uczęszcza na spotkania była zainteresowana tą formą wykonywania pisanek. Później spotkałam się ze społecznością szkolną w Jankowej gdzie udział w warsztatach brali wszyscy uczniowie. (…) Ogromną frajdę miały również dzieci w przedszkolu samorządowym w Bobowej gdzie dość duża ilość jajek została użyta. (…)”

Pełny wywiad oraz filmową relację z warsztatów możecie obejrzeć na poniższym filmie oraz fotografiach.

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)