Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Nocny pożar kotłowni

Autor: Mateusz Książkiewicz
Kilka minut po godzinie pierwszej nocy (2 marca br.) zakończyły się działania kilkunastu strażaków związane z pożarem kotłowni w jednym z domów jednorodzinnych na terenie Jankowej (gmina Bobowa). Straty oszacowano na tysiąc złotych, natomiast uratowane mienie na kwotę 300 tysięcy.

– Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 22:58 (01.03.br – dop. red.) działania trwały 2 godziny i 14 minut – komentuje mł. bryg. Dariusz Surmacz, rzecznik KP PSP w Gorlicach. – Do zdarzenia zadysponowano 4 zastępy, z czego na miejscu pracowało 3 zastępy, 16 strażaków. Jeden z zastępów JRG zawrócono, ponieważ sytuację była już opanowana przez miejscowe jednostki OSP Bobowa i OSP Jankowa. Działania polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu na ogień, którym objęte było około 1m3 drewna składowanego obok pieca centralnego ogrzewania. Budynek został przez strażaków przewietrzony oraz sprawdzony kamerą termowizyjną i czujnikiem tlenku węgla. Nie stwierdzono zagrożenia. Spaleniu uległo drewno, opalone zostały także ściany kotłowni.

Niestety coraz częściej dochodzi do podobnych zdarzeń. Kilkanaście dni temu do analogicznej akcji doszło w miejscowości Moszczenica, zaś nie dalej niż dwa dni temu ochotnicy OSP Bobowa zmagali się z pożarem sadzy w kominie budynku przy rynku w Bobowej.

Pożary związane z sadzą jak również kotłowniami C.O. są prawdziwą plagą, stąd nieustanny apel strażaków o regularne czyszczenie przewodów kominowych oraz o odpowiednie zabezpieczenie paliwa stałego używanego do ogrzewania domów.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy