Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Program 500+, wyższa płaca minimalna czyli co udało się zrobić w 100 dni rządu PiS (TV)

Autor: Mateusz Książkiewicz
Rząd Beaty Szydło podsumował podjęte działania w ciągu ostatnich 100 dni. Według senatora Stanisława Koguta był to okres ciężkiej pracy, niejednokrotnie do późnych godzin nocnych. Co udało się dokonać rządzącej partii?

Wzorem prezes Rady Ministrów, która w ostatnich dniach zorganizowała konferencję prasową podsumowującą 100 dni rządów, lokalni parlamentarzyści podjęli podobne działania. Wczoraj w sądeckiej siedzibie klubu Prawo i Sprawiedliwość odbyło się spotkanie polityków i działaczy partii z dziennikarzami. Wśród rzeczy jakimi się chwalono jest przede wszystkim program 500+, nowe podatki bez podnoszenia PIT, VAT i CIT a także podniesienie stawki minimalnego wynagrodzenia.

– Program 500+ to ogromny sukces dla polskich rodzin – mówi senator Stanisław Kogut. – Na dzień dzisiejszy wiemy, że ruszy 1 kwietnia i będzie wydane 17 mld złotych a w następnym 40 mld. Po raz pierwszy samorządy mogą powiedzieć, że idzie ustawa na którą jest zabezpieczanie finansowe i mają 2% na obsługę, co mogą przeznaczyć na zatrudnienie nowych pracowników lub dołożyć obecnym. (…)

Kolejną kwestią jaką poruszył senator był wiek emerytalny: – Wpłynął projekt prezydenta Andrzeja Dudy, w tej chwili trwają konsultacje w radzie dialogu społecznego na temat lat pracy. Związki zawodowe a szczególnie NSZZ Solidarność pragnie aby po przepracowaniu 40 lat pracy niezależnie od wieku przejść na emeryturę.

Cały wywiad możecie obejrzeć w poniższym materiale filmowym:

 

fot. ilustracyjne (archiwum własne)

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy