Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Chciał się popisać czy zabić? Mężczyzna wszedł na słup wysokiego napięcia

Autor: Mateusz Książkiewicz
Kilkanaście minut po godzinie 17 w Wilczyskach, doszło do nietypowego incydentu - mężczyzna w średnim wieku, będący najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu wszedł na słup wysokiego napięcia. Do akcji ratunkowej zaangażowano strażaków, policję oraz zespół ratownictwa medycznego.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG Gorlice w tym wóz z podnośnikiem hydraulicznym, druhów OSP Bobowa, zespół pogotowia ratunkowego oraz pogotowie energetyczne. Pod słupem, strażacy ustawili specjalne materace na wypadek gdyby mężczyzna spadł. O tym, że mogły być to tylko popisy może świadczyć, fakt że mieszkaniec Wilczysk machał do zebranych na drodze wojewódzkiej gapiów. Gdy publika rozeszła się, na prośbę służb, mężczyzna zszedł po czym został przejęty przez policję i zespół ratownictwa medycznego.

Nie wiadomo co kierowało mieszkańcem Wilczysk, czy była to próba samobójcza czy też zwykłe popisy. Według relacji mieszkańców wsi, mężczyzna był już autorem takich incydentów. Akcja służb zakończyła się około godziny 19.

fot. Łukasz Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy