Marcin Wąs - II tura wyborów Burmistrza Bobowej

Juniorzy KS Bobowa przegrywają z Kolejarzem

Wczoraj na stadionie w Stróżach została rozegrana 16 kolejka I Ligi Okręgowej Juniorów Starszych. Na przeciwko siebie ponownie stanęli zawodnicy KS Bobowa oraz KS Kolejarz Stróże. W rundzie jesiennej gdy po raz pierwszy spotkały się zespoły ze Stróż i Bobowej mecz zakończył się remisem 2:2, tym razem jednak lepszym zespołem okazali się zawodnicy ze Stróż, którzy pokonali Bobowian 2:0.

Piłkarze z Bobowej wiedzieli, żeby wygrać z Kolejarzem muszą wystrzegać się błędów w obronie, wyprowadzać szybkie kontry, a przede wszystkim umiejętnie rozgrywać stałe fragmenty gry. Duża wola zwycięstwa i determinacja sprawiły ze garstka kibiców mogła oglądać wspaniałe widowisko. W spotkaniu optyczną przewagę mieli gospodarze, świetnie na bramce przyjezdnych spisywał się Arkadiusz Barczyk, interweniował pewnie, a do tego sprzyjało mu sporo szczęścia. W pierwszych 45 minutach spotkania oba zespoły potrafiły wypracować sobie wiele sytuacji podbramkowych, ale żadnej z nich nie udało się umieścić piłki w siatce.

W drugą cześć spotkania lepiej weszli goście, zaczęli oni co raz częściej atakować bramkę Kolejarza. W 56 minucie spory błąd popełnił główny arbiter, którego decyzje można nazwać prezentem dla gospodarzy gdyż pozwoliła im strzelenie bramki. W późniejszych minutach zespoły wymieniali się atakami ofensywnymi, z których nic nie wynikło aż do 87 minuty. Pod koniec meczu świetnie w polu karnym znalazł się napastnik Kolejarza, którego brutalnie sfaulował zawodnik KS-u Jacek Kieroński. Sędzia nie miał żadnych wątpliwości odgwizdując jedenastkę. Do rzutu karnego podszedł Dawid Dynda, który trafił do siatki, choć przez moment wydawało się ze bramkarz gości zdoła wybronić strzał, jednak piłka przeleciała mu po rękawicach wpadając do bramki. W ostatnich minutach sędzia po raz kolejny ukarał drugą żółtą kartką Dawida Gerlaka za brutalne wejście w nogi rywala, a po chwili gwizdnął po raz ostatni.

Na sporą krytykę zasługuję główny arbiter, który tego dnia dopuścił się bardzo wielu błędnych decyzji co w konsekwencji wpłynęło na losy meczu.

Żółte kartki obejrzeli: Łukasz Kieroński, Szymon Świątański, Tymoteusz Semla oraz dwukrotnie Dawid Gerlak.