Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Od pożaru trawy zajęło się składowane drewno. Interweniowały dwa zastępy straży

Autor: Łukasz Augustyn
Po kilkudniowym spokoju znów rozbrzmiały syreny strażackie. Tym razem wczorajszy (04.04.br) podniesiony alarm oznajmiał pożar traw w Stróżnej, gdzie doszło do podpalenia suchej trawy a następnie zajęciu ogniem składowanych obok desek.

– 4 kwietnia o godz. 13: 30 0trzymaliśmy głoszenie o pożarze suchej strawy oraz składowanych desek w Stróżnej. – mówi mł. bryg. Dariusz Surmacz oficer prasowy KP PSP w Gorlicach. – W działaniach udział brały dwa zastępy OSP Bobowa oraz OSP Stróżna. Przyczyną pożaru było podpalenie, spłonęło 0,6 hektara. Po przybyciu na miejsce zdarzenia paliła się sucha trawa oraz składowane deski. Działania polegały na podaniu jednej linii prądu w natarciu na palącą się trawę oraz deski, działania dokończono przy pomocy tłumic.”

Po raz kolejny apelujemy o niewypalanie traw i zarośli, ponieważ stwarza to zagrożenie rozprzestrzeniania się ognia na znajdujące się pobliżu zabudowania lub lasy. Osoba, wypalająca trawę lub pozostałości roślinne naraża się na wysoki mandat, utratę lub nawet zwrot dofinansowania.

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy