Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Brzana. Skomplikowany pożar sadzy w kominie

Autor: Łukasz Kieroński
Wczoraj, 30 maja tuż po godzinie 20.00 w miejscowości Brzana, nieopodal remizy miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej miał miejsce pożar sadzy w kominie w domu jednorodzinnym. Ze względu na skomplikowaną akcję udział w niej brały 4 zastępy OSP oraz dwa z JRG Gorlice. 

– Zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego otrzymaliśmy o godzinie 20.02 – mówi mł. bryg. Dariusz Surmacz, oficer prasowy KP PSP w Gorlicach. –  Na miejsce zadysponowano zastęp OSP Stróżna, OSP Brzana oraz po dwa z OSP Bobowej i JRG Gorlice. Po przybyciu strażaków okazało się, że pożar z przewodu kominowego przedostał się do kotłowni. Spaleniu uległy przewody elektryczne dlatego niezbędna okazała się pomoc pogotowia energetycznego, które odcięło prąd. W wyniku wysokiej temperatury pękła szyba, która raniła kobietę. Pierwszej pomocy udzielili jej strażacy oraz zespół pogotowia ratunkowego.

Pożar w kominie, który miał nietypową konstrukcję okazał się na tyle skomplikowany, że działania strażaków zakończyły się dopiero po trzech godzinach i piętnastu minutach. Starty ogółem oszacowano na 15 tysięcy złotych zaś wartość uratowanego mienia to 15o tysięcy złotych. Zniszczeniu uległ m.in. przewód  kominowy, schody wewnętrzne, drzwi, piec C.O. oraz instalacja elektryczna.

fot. Łukasz Kieroński

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy