Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

W Bobowej otwarto stadion na miarę XXI wieku! (TV)

20.05.2016 Autor: Damian Śliwa
Od 2 maja mieszkańcy Bobowej cieszą się otwartym na nowo stadionem sportowym, który został gruntownie zmodernizowany po zniszczeniach, które nastąpiły na skutek powodzi w roku 2010. Uroczystości związane z otwarciem stadionu zostały zorganizowane przez Burmistrza Miasta Bobowa oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa.

Termin wydarzenia został wybrany nieprzypadkowo. Organizatorzy postanowili uczcić  Święto Flagi Rzeczypospolitej poprzez próbę pobicia rekordu Guinessa na największą liczbę osób niosących flagę jednocześnie. Całe wydarzenie doczekało się promocji poprowadzonej z rozmachem, o czym pisaliśmy już dla Państwa w naszym artykule.

Możemy mieć, jako Samorządowcy, olbrzymią satysfakcję, że po wielu latach starań udało się kompleksowo zmodernizować nasz stadion miejski – mówi Wacław Ligęza, burmistrz Bobowej. – Ta budowla była niełatwa, ponieważ doświadczenia, jakie napotkaliśmy, te przykre skutki powodzi podczas 2010 roku i wcześniej, owocowały tym, że była tutaj jedna wielka ruina. Przez kilkadziesiąt lat nie łożono też środków finansowych na modernizację obiektu i ostatecznie sytuacja dojrzała do tego, że podjęliśmy się trudu i za kwotę blisko 1,8 mln złotych stadion został zmodernizowany – opowiada włodarz miasta.

Były dwa etapy modernizacji. Pierwsza część dotyczyła trybun, które wcześniej trudno było nazwać trybunami, bo można powiedzieć, że były to tylko zdezelowane ławeczki. Dzisiaj mamy trybuny na właściwej konstrukcji, przede wszystkim bezpieczne – relacjonuje burmistrz. – W drugiej kolejności chodzi o bieżnię z poliuretanu i wszystkie inne miejsca do poszczególnych dyscyplin w lekkoatletyce, które są tak ważne, szczególnie dla młodych ludzi, którzy powinni uprawiać lekkoatletykę. Ten stadion stanowi również doskonałą bazę dla nauczycieli wychowania fizycznego, ale też dla naszego Samorządu. Jeśli będziemy chcieli zorganizować różnego rodzaju imprezy, jest tu przestrzeń i przyjazne miejsce. Stadion wygląda estetycznie, ładnie się prezentuje i myślę, że będzie służył nie tylko młodym, ale i dorosłym mieszkańcom naszej gminy, i oczywiście wszystkim innym, którzy będą chcieli z tego stadionu skorzystać – podsumowuje Wacław Ligęza.

Początek uroczystości zaplanowano na godzinę 14:00. Pół godziny później na scenie odbył się pokaz iluzjonisty, a na 15:00 przygotowano zmagania w czwórboju lekkoatletycznym. Oprócz tego nie brakowało atrakcji i zabaw, przygotowanych specjalnie z myślą o najmłodszych.

Wydarzenie zaszczycili swoją obecnością liczni goście, poczynając od Senatora Rzeczypospolitej Stanisława Koguta, Poseł na Sejm RP Barbarę Bartuś przez starostę gorlickiego Karola Górskiego, Wójtów sąsiednich gmin, Radnych Powiatowych, Radnych Gminy i Miasta Bobowa oraz przedstawicieli Samorządów. Zaproszeni oficjele wspólnie dokonali przecięcia wstęgi, oddając tym samym stadion do użytku. Uroczystego poświęcenia dokonał ks. Marian Jedynak, proboszcz parafii pw. Wszystkich Świętych w Bobowej.

Wszyscy obecni wypowiadali się z uznaniem o nowo otwartym obiekcie, jak i o inicjatorach podjętych starań, zmierzających do modernizacji stadionu.

Trzeba pogratulować burmistrzowi i Radzie Miasta Bobowa tej przecudownej inicjatywy – powiedział Senator Rzeczypospolitej, Stanisław Kogut. – Coraz więcej jest takich inicjatyw, coraz więcej takich stadionów powstaje. Trzeba, żeby te obiekty były wykorzystane. Sądzę,  że ten stadion w Bobowej będzie wykorzystywany – dodał senator.

Można być dumnym z Bobowej, tym bardziej, kiedy się pamiętam, co się tutaj wydarzyło w roku 2010 – mówił starosta gorlicki, Karol Górski. – Ten stadion był właściwie cały pokryty wodą i mułem. Patrząc na to, co było 6 lat temu i to, co jest dzisiaj, można powiedzieć, że w Bobowej wydarzył się mały cud. Uczynili go ludzie – poprzednia Rada Gminy Bobowa, burmistrz Wacław Ligęza. Jest to zasługa tych ludzi, że pozyskali środki finansowe na piękny stadion – dodał. – Stadion, mam nadzieję, będzie służył młodzieży, po to, żeby mogli rozwijać swoje talenty sportowe, ale również nam, samorządowcom. […] Myślę, że jest się czym pochwalić i jest z czego być dumnym. Cieszę się, że w gminie Bobowa powstał taki obiekt, który jest obiektem na miarę XXI wieku, i że za tym sukcesem stoją Samorządowcy z gminy Bobowa – podsumował starosta Karol Górski.

O godzinie 16:00 podjęta została próba pobicia rekordu na największą liczbę osób niosących flagę jednocześnie. Inicjatywa zgromadziła całą rzeszę mieszkańców miasta i okolic, którzy wspólnie podjęli ten wysiłek. Mimo, że brakło osób, aby ustanowić nowy rekord, to atmosfera podczas wydarzenia z pewnością zrekompensowała obecnym na stadionie ten niedostatek, a jej wspomnienie będzie stanowić mobilizację do podjęcia próby w przyszłym roku.

Myślę, że wszyscy możemy mieć poczucie dumy i satysfakcji, że to piękne wydarzenie doszło do skutku – komentuje burmistrz Wacław Ligęza. – Uważam, że sama inicjatywa i idea jest przepiękna. Słowa najwyższego uznania należą się pani dyrektor Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa, która podjęła tą inicjatywę i włożyła w nią wiele wysiłku, jak i dla wielu innych osób, którzy starali się, aby ta impreza się udała – mówi. – Serce rosło i dreszcze przechodziły po plecach, gdy nieśliśmy tą flagę dookoła stadionu, wzdłuż nowej, pięknej bieżni. Młodzi, w średnim wieku, starsi – naprawdę różni ludzie – na twarzach wszystkich było widać radość, uśmiech i satysfakcję – opowiada burmistrz. – Duma, że jesteśmy Polakami, że potrafimy się jednoczyć w takim czasie, daje nam siłę do dalszego działania. […] Liczę na to, że nie odpuścimy i zostanie podjęta kolejna próba – nie po to nawet, żeby pobić rekord, ale dlatego, że jest to dobra okazja, aby się spotkać i zintegrować – podsumowuje Wacław Ligęza.

Niesienie flagi było dla mnie takim niesamowitym zjednoczeniem się z całym miastem – mówi Marcin Hebda, mieszkaniec Bobowej, jeden z uczestników próby pobicia rekordu. – Podoba mi się taka inicjatywa, ponieważ pokazuje siłę naszej gminy, pokazuje, że potrafimy spotkać się i razem coś stworzyć. Myślę, że to jest najlepsza promocja Święta Flagi – używane są nasze barwy narodowe, a ludzie przez to wyrażają swój patriotyzm – dodaje.

Całe wydarzenie zakończył mecz piłkarski, rozegrany pomiędzy Dziennikarzami a Samorządowcami, który rozpoczął się o godzinie 17:00. Nie dość, że świętującym na stadionie sprzyjała dobra pogoda, to obecnym nie brakowało także pogody ducha, a całej imprezie towarzyszyła pełna życzliwości, rodzinna wręcz atmosfera. Oprawę muzyczną zapewnił DJ RK.Mechanics.

Zapraszamy do obejrzenia obszernej relacji z uroczystego otwarcia Stadionu Miejskiego w Bobowej oraz próby pobicia rekordu Guinessa.


fot. zespół redakcyjny

 

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)