Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Z Funduszami Europejskimi za pan brat

Autor: Łukasz Kieroński
Od 12 do 15 maja trwają Dni Otwarte Funduszy Europejskich, podczas których wybrani beneficjenci środków Unii Europejskiej pokazują efekty realizacji projektów. W Gminie Bobowa, taki dzień odbył się we czwartek 12 maja br. a zwiedzić można było stacje uzdatniania wody oraz oczyszczalnie ścieków.

Odbywa obiekty są zamknięte na co dzień, dlatego z akcji bardzo chętnie skorzystali uczniowie IV-VI klasy Szkoły Podstawowej w Sędziszowej. Wycieczka do oczyszczalni jak i stacji uzdatniania wody wiązała się również z przeprowadzanym w placówce „Dniu Ekologii” promowanej przez burmistrza Bobowej Wacława Ligęza. Dzieci zwiedziły budynki związane z ekologią pod opieką dyrektor Marii Bartoszek, a przewodnikiem był Bogdan Kobaka, który chętnie dzielił się ciekawymi informacjami dotyczącymi funkcjonowania obiektów. Obserwacja urządzeń i wyposażenia oczyszczalni na pewno wzbogacą wiedzę o ekologii wśród uczniów.

Odwiedzający zapoznali się z etami oczyszczania ścieków oraz jak długo trwa ten proces, a także na czym polega prasowanie osadu. Poszerzyli również swoją wiedzę, w zakresie procesu uzdatniania wody, ile wody w ciągu doby zużywają mieszkańcy oraz jakie musi spełniać kryteria woda, aby była zdatna do picia.

fot. SP Sędziszowa
źródło: własne / SP Sędziszowa

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy