Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Barwny i wesoły dzień dziecka z książką w tle (TV)

21.06.2016 Autor: Mateusz Książkiewicz
W piątek, 10 czerwca br. spotkaniem na rynku rozpoczęła się akcja "Jak nie czytam, jak czytam" połączona z obchodami Dnia Dziecka w gminie Bobowa. Jednym z najciekawszych punktów programu był przemarsz bajkowego korowodu, który przyciągnął uwagę wielu mieszkańców.

Tegoroczne obchody Dnia Dziecka oraz sama akcja zorganizowana została przez Centrum Kultury i Promocji Gminy Bobowa, Szkołę Podstawową w Jankowej oraz Szkołę Muzyczną I st. w Bobowej.

– Dzień dziecka ma swoją ważną pozycję, dlatego cieszę się że Centrum Kultury i Promocji naszej gminy zorganizowało tak piękną imprezę, połączoną dodatkowo z czytaniem – mówi Wacław Ligęza, burmistrz Bobowej. Czytali starsi, czytali młodsi, dzieci pięknie się zaprezentowały. Myślę, że to wydarzenie na stałe wejdzie do kalendarza imprez kulturalnych gminy Bobowa.

Program wydarzenia obejmował m.in. przemarsz Bajkowego Korowodu z rynku na plac przy Dworze Długoszowskich, czytanie książek przez wyjątkowych gości, prezentacje artystyczne, konkurs na najciekawszy strój bohatera z bajki, gry, zabawy i animacje, pokazy szczudlarzy, możliwość wymiany książek oraz malowanie twarzy.

– Dzisiejsze wydarzenie zostało zorganizowane w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem “Jak nie czytam, jak czytam”. (…) Pierwsza część tego naszego wydarzenia to bajeczny, bajkowy korowód, który rozpoczęliśmy na rynku. Poprowadzony był przez szczudlarzy oraz przebrane w różne stroje, nawiązujące do baśni i książek, dzieci. Druga część naszego wydarzenia to czytanie książki Henryka Sienkiewicza pt. “Krzyżacy”. Książka ta została wybrana dlatego, że w tym roku obchodzimy rok jej autra, dodatkowo Sienkiewicz trzykrotnie wspomina w swoim dziele rycerzy z Bobowej. Kolejna część to prezentacje artystyczne dzieci, zabawy dla najmłodszych, można było tutaj także pomalować twarz oraz oglądnąć miniwystawę przygotowaną przez pana Kazimierza Kowalskiego – powiedziała nam dr Małgorzata Hołda – Kuchnik, dyrektor CKiP Gminy Bobowa.

Patrząc na uśmiechy dzieci, zorganizowane w ten sposób ich święto bardzo przypadło im do gustu. Bez wątpienia pozostaje pozytywny aspekt zabawy i animacji połączony z edukacją.

– Myślę, że udział Szkoły Podstawowej w Jankowej w dzisiejszym wydarzeniu był dosyć istotny i znaczący – mówi Alicja Rodak, dyrektor SP w Jankowej. – W ogóle to zrodził się taki pomysł z okazji realizacji programu “Książki naszych marzeń” i wydawało nam się wspólnie z moją koleżanką, z która pracuje w bibliotece, że warto byłoby rozprzestrzenić to na forum gminy zorganizować na terenie gminy wspólne spotkanie pod nazwą “Jak nie czytam, jak czytam”. Chcieliśmy przez tą akcję zachęcić wszystkich przechodniów oraz mieszkańców do czytania książek. 

fot. Aneta Bogusz

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)