Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
fotowoltaika, montaż, dofinansowania, dopłaty
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Mamy medalistki Mistrzostw Polski! (TV)

21.06.2016 Autor: Mateusz Książkiewicz
W dniach 9 - 12 czerwca br. odbył się wielki finał Mistrzostw Polski Szczpiorniak na Orlikach z udziałem drużyny dziewczyn UKS SĘP ze Szkoły Podstawowej w Wilczyskach. Dzięki świetnej grze "złotek z Wilczysk" zespołowi udało się rozegrać mecze finałowe w katowickim Spodku.

Emocje były tym większe, że spotkania finałowe rozegrano tuż przed meczem eliminacyjnym do MŚ we Francji 2017, w którym Biało-Czerwoni podejmowali reprezentację Holandii. Partnerem turnieju było miasto Katowice oraz PGNiG.

Pierwsze pojedynki 16 drużyn dziewcząt, reprezentujących poszczególne województwa, rozegrano w piątek na ośmiu boiskach śląskich miast. Walka była bardzo zacięta ponieważ każda z ekip chciała zostać zwycięzcą V edycji jednego z najpopularniejszych ogólnopolskich turniejów. Po wielu udanych występach zespół w składzie: Kawa Aneta, Gorgosz Patrycja, Gomulak Ewa, Serafin Magdalena, Zabielny Aleksandra, Skrzypek Laura, Skrzypek Izabela, Gruca Monika, Tokarz Natalia, Gryzło Justyna, Ligęza Julia, Jurek Magdalena, Brończyk Jolanta, Steinhoff Gabriela zajął III miejsce w Polsce.

– Dla mnie ten brąz smakuje jak złoto, jest naprawdę wyjątkowy – mówi Zbigniew Ligęza, trener drużyny a zarazem nauczyciel SP Wilczyska. – Uważam, że lepiej było wygrać brąz niż przegrać złoto, bo dzięki temu jesteśmy wygrani w Spodku. Nie przegraliśmy i jesteśmy bardzo zadowoleni. Walka o trzecie miejsce nie była wcale łatwa, musieliśmy pokonać Legnicę, która jest bardzo dobrym ośrodkiem piłki ręcznej. Muszę podkreślić, że wszystkie zawodniczki bo nie ma wśród nich liderki przyłożyły się do sukcesu.

Trener w rozmowie z naszym portalem przypomina, że jednym problem jaki jest to mała ilość dzieci w szkole podstawowej w Wilczyskach. Odpowiedzią na to jest prowadzony nabór do planowanej klasy sportowej, jaka miałaby powstać w tej placówce. Więcej informacji o tej inicjatywie przeczytają Państwo tutaj: Nabór do klasy sportowej! Ucz się z mistrzami

Zmaganiom w ostatniej fazie rozgrywek przyglądali się licznie rodzice, kibice z rodzinnej miejscowości szczypiornistek, sołtys wsi Wilczyska Tomasz Tarasek, dyrektor szkoły Wiesław Tarasek oraz burmistrz Bobowej Wacław Ligęza. Bez dwóch zdań miasto Bobowa, dzięki świetnej grze zespołu z Wilczysk miało w tych dniach bezcenną promocję pośród znacznie większych ośrodków piłki ręcznej z całej Polski.

Wyniki poszczególnych spotkań:

Faza grupowa:
SP Wilczyska – SP Staszów 24:3
SP Wilczyska – SP Gniezno 7:11
SP Wilczyska – SP Przecław 13:2

1/8 Turnieju
SP Wilczyska – SP Łuków 10:8
SP Wilczyska – SP Szczecin 15:11

Półfinał
SP Wilczysk – SP Ryjewo 8:10

Mecz o 3 m-ce
SP Wilczyska – SP Legnica 10:8

Kolejność końcowa (pierwszych sześć miejsc)

1. SP 12 Gniezno
2. SP Ryjewo
3. SP Wilczyska
4. SP 9 Legnica
5. SP 3 Wąbrzeźno
6. SP 51 Szczecin

fot. Mateusz Książkiewicz / UKS Sęp Wilczyska

video
Więcej Video

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Igrzyska otwarły przepustkę. Wielkie wydarzenia sportowe przed nami. To szansa dla turystki! (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Mieszkańcy i goście dopisali! Za nami charytatywny piknik w Siedliskach dla Wiktorii (TV)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)

Piknik "Czas dla rodziny - Integracja Międzypokoleniowa" 10 czerwca, Gorlice Rynek (ZAPROSZENIE)