Zobacz również: Grybow24.pl Łużna24.pl
+Aa
contrast-mode Wersja dla słabowidzących
Bednarz Budownictwo - skład budowlany Grybów, Krużlowa
Internet, światłowód - Gorlice, Bobowa
Aktualności Bobowa Aktualności Aktualności Bobowa VIDEO Aktualności Bobowa Wydarzenia Aktualności Bobowa Duży kadr

Młodzież z gminy doskonaliła się za sprawą programu Junior Sport

Autor: Mateusz Książkiewicz
W Szkole Podstawowej w Bobowej dobiegła końca pierwsza część zajęć sportowo - rekreacyjnych w ramach programu Junior Sport. Programem objętych było 20 uczniów klas 4-6 z terenu gminy Bobowa.

Zajęcia odbywały się od lutego trzy razy w tygodniu na obiektach szkolnych ZS nr 1 w Bobowej. Zajęcia prowadził trener Paweł Popardowski. Program finansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki i Urząd Marszałkowski województwa małopolskiego. Zadanie realizuje w naszym województwie  Związek Stowarzyszeń Kultury Fizycznej w Krakowie. Od września do grudnia br. możemy spodziewać się drugiej części programu.

– Podczas zajęć z projektu, chłopcy ćwiczyli oraz trenowali gry zespołowe takie jak piłka siatkowa, piłka ręczna i piłka nożna – mówi trener Paweł Popardowski. – Prowadziliśmy także zajęcia z lekkoatletyki. Dzięki prowadzonym zajęciom młodzież poprawiła umiejętności sportowo-techniczne a także podniosła swoją sprawność fizyczną. Efektem realizacji projektu był sukces chłopców, którzy uczestniczyli w zajęciach, zdobyli oni I miejsce w zawodach wojewódzkich mini-siatkówce i awansowali do ogólnopolskiego etapu.

fot. LKS Bobowa

 

partnerzy Bobowa24 Nasi partnerzy